CHOSZCZNO. Ruszyła kolejna edycja ?Grantów Strażackich?. W tej odsłonie można będzie otrzymać nawet 20 tys. złotych z przeznaczeniem na remonty i modernizacje remiz OSP.

Nabór wniosków potrwa do 6 czerwca br. i składać je można tylko drogą elektroniczną. Do sięgania po te środki zachęca burmistrz Robert Adamczyk. – To idealna okazja dla tych jednostek, które widzą potrzebę przeprowadzenie jakichś prac remontowych i modernizacyjnych albo też chcą upiększyć otoczenie swojej remizy – mówi włodarz gminy. O zlecenie zadania mogą ubiegać się Ochotnicze Straże Pożarne realizujące zadania wpisujące się w Strategię Rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego województwa zachodniopomorskiego, z wyłączeniem tych, które otrzymały dotację w 2021 roku.
Nabór na “Granty Strażackie” prowadzony jest elektronicznie do 6 czerwca 2022 r. do godz. 15, za pośrednictwem generatora Witkac.pl. Koordynatorem akcji jest biuro ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej informacji znajdziemy na stronie Wydziału Współpracy Społecznej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

(tk)