Klukom wpław i biegiem

CHOSZCZNO. W niedzielne południe w naszym mieście rywalizowali amatorzy pływania i biegania. W pierwszej odsłonie Klukom Aquathlonu triumfowali zawodnicy ze Szczecina, czyli Zuza Modzelewska i Bartosz Smęda, a z choszcznian najwyższe miejsca Artur Ikiert i Katarzyna Wdowiak.

       Pierwsza odsłona Klukom Aquathlonu, składającego się z 750-metrowego odcinka pływackiego i 6-kilometrowego biegu, przyjęta została z wielką sympatią, a startujący w niej zawodnicy zapewniali, że w ich przyszłorocznych kalendarzach startowych znajdzie się też i to wydarzenie.


     W kategorii dzieci zawodnicy najpierw przepłynęli około 150 metrów, a potem pokonali 1,5-kilometrową pętlę usytuowaną na Miejskiej Górze. Tu wśród chłopców bezkonkurencyjnym okazał się Wojciech Trojga (M12 – Szczecin), a wśród dziewcząt Aleksandra Garbiak (K12 – Choszczno). W sumie do mety dotarło 28 zawodników, a w pozostałych kategoriach triumfowali: Alex Modrzejewski (M14 – Choszczno), Wiktor Smoczyk (M10 – UKS Lusowo) i Hanna Wdowiak (K10 – Choszczno).


      W wyścigu głównym od samego początku ton imprezie nadawał triathlonista szczecińskiego KS Iroman Bartosz Smęda. Z wody wybiegł z ponad minutową przewagą, a w biegu dookoła jeziora dołożył wszystkim, jeszcze kolejne trzy minuty. Tu warto zauważyć, że pętlę wokół jeziora Klukom przebiegł w czasie 20 minut 56 sekund, czyli o 13 sekund szybciej niż Grzegorz Terlikowski, rekordzista rozegranego w czerwcu Klukom Run. Gwiazdą tej imprezy była również szczecinianka Zuza Modzelewska, która zwyciężyła wśród kobiet, a na całym dystansie dała się wyprzedzić tylko dwóm mężczyznom!


      Ostateczna klasyfikacja w kategoriach open, w której zmierzyło się 51 zawodników, wyglądała następująco: 1. Bartosz Smęda (KS Iroman Szczecin – 31:39), 2. Piotr Brudło (CS Iroman Szczecin – 35:43), 3. Mieszko Szymański (Tri-med./AZS PM – 39:24 ) – 1. Zuza Modzelewska (Trigym Szczecin – 38:23), 2. Anita Peron (Zielona Góra – 43:56), 3. Agnieszka Taratajcio (Szczecin – 44:59), a statuetki za pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych odebrali: Stanisław Woźny (M16 – Barlinek), Michał Junak (M20 – Dolice), Tomasz Kosiłko, Maciej Żelazny (M30 – Szczecin), (M40 – Szczecin), Jacek Dybioch (M50 – Wołczkowo), Leszek Małecki (M60 – Strzelce Krajeńskie) – Mariia Kotenko (K16 – Choszczno), Emilia Usewicz (K20 – Szczecin), Katarzyna Wdowiak (K30 – Choszczno) i Anna Błaż (K40 – Barlinek).


        Organizatorem Klukom Aquathlonu było Centrum Rekreacji i Sportu Sp. z o.o. w Choszcznie a współorganizatorem Klub Sportowy Swim2tri i UM w Choszcznie.
       Paweł Czapiewski, prezes CRiS liczy na to, że w przyszłym roku frekwencja będzie jeszcze większa, a już dziś zaprasza wszystkich do wystartowania w 26. edycji Choszczeńskiej Dziesiątki, która rozegrana zostanie 10 września br. Tu można zapisywać się CHOSZCZEŃSKA DZIESIĄTKA zarówno do biegu, jak i do marszu z kijkami (nordic walking). Przed chwilą sprawdziliśmy wskazany adres i okazuje się, że jest tam ponad 140 chętnych.

Tadeusz Krawiec