plakat akcji poboru krwi

CHOSZCZNO. Stowarzyszenia Niagara zaprasza na kolejna akcję poboru krwi. Tym razem odbędzie się 29 maja w Choszczeńskim Domu Kultury. Zobaczcie dlaczego warto zostać krwiodawcą i jak rozpocząć oddawanie krwi?

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!
       Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć! Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym – cytuje TOMASZ STRUGIŃSKI.

Jeżeli:
•    jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65. roku życia
•    czujesz się zdrowy
•    ważysz nie mniej niż 50 kg
•    pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

   Zjedz lekki posiłek, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamość, przyjdź 29 maja do Choszczeńskiego Domu Kultury.

(tk)