Nowe laptopy dla choszceńskich szkół

CHOSZCZNO. Nasze szkoły otrzymają kolejną partię komputerów przeznaczonych do zdalnego kształcenia uczniów. Dzisiaj zakupiono 30 laptopów, które już jutro trafią do choszczeńskich placówek, a konkretnie wypożyczone zostaną uczniom, głównie tym z rodzin wielodzietnych.

– Dzisiaj udało się nam zakupić kolejną partię komputerów przeznaczonych do zdalnego kształcenia uczniów. Tym razem, z programu ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji otrzymaliśmy 95 tys. złotych, za które nabyliśmy 30 laptopów – mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Podkreśla, że to dyrektorzy poszczególnych placówek zdecydują, do kogo trafią te nowe urządzenia, ale zaznacza, że przede wszystkim do uczniów z rodzin wielodzietnych.

Nowe laptopy dla choszczeńskich szkół
      Przypomnijmy, że nasza gmina również w kwietniu złożyła projekt na zakup komputerów dla dzieci, które nie miały możliwości uczestniczenia w zdalnych lekcjach. – Wówczas mogliśmy się ubiegać o 80 tys. zł, za które nabyliśmy 33 laptopy, które natychmiast użyczone zostały rodzicom, na zasadzie umowy cywilno prawnej – tłumaczy PIOTR KAMELA, dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych. Dodając, że te same zasady dotyczyć będą również tej partii komputerów podkreśla, że po otwarciu szkół, urządzenia zostaną zwrócone i trafią do tych placówek, które najbardziej ich potrzebują.
(tk)

Nowe laptopy dla choszczeńskich szkół