nagrodzeni w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"

CHOSZCZNO. Dzisiaj w magistrackiej sali narad podsumowano etap gminny tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu ?Zapobiegajmy pożarom?. Wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK i prezes OSP JAROSŁAW KALETA, autorom 21 nagrodzonych i wyróżnionych prac wręczyli dyplomy i upominki. Wśród laureatów znalazły się osoby, które w swoim dorobku mają już wyróżnienia nawet z etapów ogólnopolskich, oczywiście z poprzednich edycji.

Głównym organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego ?Zapobiegajmy pożarom?  jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W Choszcznie, patronat nad pierwszym etapem, od wielu już lat obejmuje zarząd gminny OSP oraz burmistrz. – U nas wydadzieci, która brały udział w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"rzenie to należy do najbardziej popularnych imprez plastycznych, a choszczeńscy laureaci już wielokrotnie zdobywali główne nagrody na finale ogólnopolskim ? mówił dziś prezes OSP JAROSŁAW KALETA. To właśnie on odczytał protokół podsumowujący etap gminnej rywalizacji. Tym razem z ponad 200 prac, jurorzy wybrali 21, które nagrodzili, wyróżnili, a przede wszystkim dali im przepustki do rywalizacji na etapie wojewódzkim.

      Na opisywanym wydarzeniu, razem z laureatami przyszli rodzice, nauczyciele, a także instruktorzy, pod egidą których stworzone zostały nagrodzone prace. Pełną listę zamieszczamy pod artykułem, ale warto podkreślić, że w tej grupie znalazło się aż ośmiu plastyków, których w sekcji działającej przy Choszczeńskim Domu Kultury uczy JANUSZ BIEGAŃSKI.
od lewej wiceburmistrz Łukasz Młynarczyk, Jarosław Kaleta i Małgorzata Hładoniuk, która brała udział w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"     Z tej stawki niewątpliwą uwagę zwracają dzieła MAŁGORZATY HŁADONIUK (na zdjęciu),  która w ubiegłorocznej edycji doszła aż do finału ogólnopolskiego, gdzie otrzymała trzecią nagrodę. Razem z J. Kaletą dyplomy i upominki wręczył nagrodzonym wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK.
 

Tadeusz Krawiec

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ?Zapobiegajmy Pożarom 2019?
etap gminny

Nagrodzeni:
ANASTAZJA DROŻDŻ-STRZELCZYK, MAJA MUCIEK i ANTONINA ZAKRZEWSKA (Publiczne Przedszkole nr 2 w Choszcznie), PATRYK KAŹMIERCZAK i OLIWIA MARAŃDA (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie), MAJA KASIŃSKA, OLIWIA KRÓL, KATIANA PIECHOWIAK, LENA ANDRYSIEWICZ, ZOFIA LEWANDOWSKA, OLIWIA BEDNAREK, ZUZANNA MICHALAK i MAŁGORZATA HŁADONIUK (Choszczeński Dom Kultury), ADAM KMITA (Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie), PRZEMYSŁAW GAWLIK i MARCIN JĘDRZEJCZYK (Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku)
Wyróżnieni:
POLA ŚPIEWAK (Szkoła Podstawowa w Korytowie), WIKTOR RĄCZKA (Publiczne Przedszkole nr 2 w Choszcznie), JULIA KRYCKA i ALICJA KOLAŃSKA (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie), ANETA ŚNIADECKA (Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku)