wybory soltysa Marek Trała i Piotr Sobierajski

CHOSZCZNO. Wczoraj w Korytowie mieszkańcy wybrali nowego sołtysa. Został nim 27-letni korytowianin Marek Trała. – Zamierzam kontynuować, to co rozpoczął mój poprzednik, a na pierwszy plan wysuwa się dokończenie remontu świetlicy – powiedział w chwilę po wyborze.

wybory sołeckie w Korytowie 2021

Dotychczasowy sołtys (wybrany w lutym 2019 roku), dziękując mieszkańcom, radzie sołeckiej i Kołu Gospodyń Wiejskich za współpracę wyliczył przedsięwzięcia, które wspólnie zrealizowali. – Razem odnowiliśmy nasz skwer, zamontowaliśmy nowe ławeczki, zainstalowaliśmy też monitoring, jednakże największym sukcesem było rozpoczęcie remontu świetlicy. Przypomnę, że dzięki współpracy z gminą, najpierw wymieniony został dach , wyremontowana została wewnętrzna instalacja oświetleniowa, podwieszony został nowy sufit, potem wyremontowano wewnętrzną instalację oświetleniową, wstawione zostały też nowe okna – wyliczył Piotr Sobierajski.

Rada sołecka w Korytowie 2021

W sołectwie Korytowo uprawnionych do głosowania jest 339 osób, a na opisywane zebranie przyszło 47. Jedynym kandydatem na sołtysa był Marek Trała, 27-letni przedsiębiorca, i to właśnie jemu mieszkańcy powierzyli dokończenie tej kadencji. Nowy włodarz sołectwa, jest korytowianinem z krwi i kości, znanym m.in. z działań inspirowanych przez P. Sobierajskiego. Tuż po wyborze, zdecydowanie podkreślił, że zamierza kontynuować to, co rozpoczął jego poprzednik. – Przede wszystkim dokończyć remont naszej świetlicy – zaznaczył. W tym i innych poczynaniach wspierać go będzie nowa rada sołecka, w skład której weszli: Honorata Kicińska, Monika Kupis, Marzena Szeliga, Alicja Trała i Włodzimierz Wiśniewski.

(kk,tk)