spychacz wyrównuje teren pod inwestycje

CHOSZCZNO.  Niebawem również mieszkańcy Starego Klukomia doczekają się infrastruktury rekreacyjno-turystycznej. W centrum wsi trwa budowa  m.in. dwóch plenerowych wiat oraz boiska do piłki. Projekt ?Kreatywni?? ma kosztować ponad 90 tys. zł i dofinansowany zostanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Projekt, który nazwany został ?Kreatywni – budowanie wspólnej tożsamości (?) poprzez stworzenie infrastruktury rekreacyjnej w Starym Klukomiu?, otrzymał ponad 58 tys. złotych wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z funduszy tych wybudowane zostaną dwie altany plenerowe z utwardzoną nawierzchnią i boisko do piłki nożnej. Całość wyposażona zostanie też w ławy, stoły, ławki parkowe i lampę solarną.
budowa boiska w Starym Klukomiu    Obecnie we wsi jest tylko świetlica środowiskowa. TOMASZ KMIEĆ, sołtys Starego Klukomia,  nie ukrywa radości, bo już dawno marzyło mu się takie miejsce, gdzie mieszkańcy mogliby się spotkać np. na wiejskim pikniku. Jego zdaniem, tego rodzaju centrum społeczno-rekreacyjne, nie tylko uatrakcyjni wieś, ale również zachęci mieszkańców do aktywniejszego udziału w życiu wsi.

(tk)

budowa altan w Starym Klukomiu

loga Stary Klukom