grupa kajakarzy

CHOSZCZNO. ? Co chwilę można tu zobaczyć zawodnika z kadry Polski. Promenada, jezioro, basen, stadion, hale sportowe i w końcu Miejska Góra tworzą kompleks, na którym wytrenować można każdego zawodnika. Kajakarze, pływacy, saneczkarze, gimnastycy, triatloniści, o zawodnikach kajak polo mówić nie muszę ? wylicza ROMAN BOCHACZEK. My wypatrzyliśmy m.in. kajakarskie gwiazdy: KATARZYNĘ SOBCZAK, KAMILĘ KUBAS i NATALIĘ CEDROWSKĄ.
      

Najbardziej znanym choszczeńskim sportowcem jest PAWEŁ CZAPIEWSKI, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy, aktualny rekordzista Polski w biegu na 800 metrów. To właśnie on wielokrotnie udowadniał, że w Choszcznie biegacze znajdą idealne warunki do wykonania tzw. treningu wszechstronnego. Nie dziwi więc to, że organizowana przez niego Choszczeńska Dziesiątka, w większości prowadzi 6-kilometrową promenadą wokół jeziora Klukom. Według niego, do pełni szczęścia brakuje nam tylko tartanowej bieżni.
         ? W Choszcznie jestem już siódmy sezon z rzędu. Gdy przyjeżdżam tu na wakacje, to co chwilę na Miejskiej Górze i promenadzie mijam zawodników ubranych w reprezentacyjne stroje. Jezioro, basen, stadion i hale sportowe tworzą kompleks, na którym wytrenować można każdego sportowca. Najczęściej są to kajakarze, pływacy, saneczkarze, gimnastycy, o waszych zawodnikach kajak polo mówić chyba nie muszę ? wylicza triatlonista ROMAN BOCHACZEK.
    My wypatrzyliśmy grupę kajakarzy,  m.in. z klubu MKS MOS Wrocław. W 20-osobowej ekipie trenowały m.in. tegoroczna mistrzyni Europy KATARZYNA SOBCZAK, brązowa medalistka z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro KAMILA KUBAS i wielokrotna medalistka mistrzostw Polski NATALIA CEDROWSKA.To właśnie m.in. od ich trenera DAWIDA NOWACKIEGO dowiedzieliśmy się, że Choszczno, to ich ulubione miejsce, a na dowód przytoczyli, że klubowa kadra zawitała tu, już raz 25. z rzędu.

Tadeusz Krawiec