kolarz

CHOSZCZNO. 28 lipca w naszym mieście zapowiada się wielkie ściganie.  Na placu Witosa, Miejskiej Górze i promenadzie wokół jeziora Klukom rozegrany zostanie Scott MTB Challenge 2019 – Maraton MBT Trzech Jezior w Choszcznie.

Impreza ta w Choszcznie gościć będzie po raz drugi. Organizatorzy zapraszają do udziału w trzech kategoriach: Fun (ok. 12 km), Classic (ok. 33 km) i Pro (ok. 66 km). Pełny regulamin znajdziemy na stronie www.scott–challenge.pl , tu też można się zarejestrować .
      Trasa tegorocznej edycji prowadzi dookoła jeziora Klukom. Dla Classic i Pro runda rozpoczyna się rozbiegówką w kierunku Miejskiej Góry. – Tam wytyczona będzie pierwsza, techniczna część trasy, po której zawodnicy zjadą w stronę jeziora. Jej dalsza część prowadzi wzdłuż linii brzegowej. Po okrążeniu jeziora, nastąpi ponowny wjazd na Miejską Górę, i stamtąd zjazd do mety. Trasa szybka, ale dość wymagająca, zwłaszcza na sekcjach technicznych – tłumaczy dyrektor wyścigu JACEK KUZYNIN. Podkreśla, że także i tym razem nie zabraknie, już słynnych wśród kolarzy schodów. – Takie usytuowanie trasy daje możliwość kibicowania zawodnikom i śledzenia ich rywalizacji – zaprasza do odwiedzenia miasteczka zlokalizowanego na placu Witosa.

(tk)