pierwsza z prawej Olga Parol była reprezentantka klubu sportowego Foka

CHOSZCZNO. W miniony weekend w Olsztynie rozegrano mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Rewelacyjnie spisali się tam wychowankowie UKS Foka Choszczno OLGA PAROL i BARTŁOMIEJ PIEŃKOWSKI.  Olga wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 m stylem zmiennym, natomiast sztafeta MKP Szczecin, w której płynął Bartłomiej, zajęła drugie miejsce.


Na rozegranych w Olsztynie mistrzostwach Polski juniorów (14-latków) w pływaniu pojawiły się trzy choszczeńskie akcenty, czyli wspomniani już wyżej OLGA PAROL i BARTŁOMIEJ PIEŃKOWSKI, którzy od września ubiegłego roku trenują w MKP Szczecin oraz reprezentant UKS Foka KACPER KUREK.
      W styczniu br. pisaliśmy o tym, że utalentowana choszcznianka w Szczecinie systematycznie ustanawia życiowe i klubowe rekordy. Swój talent potwierdziła w Olsztynie, gdzie rywalizowała na czterech dystansach i na każdym z nich zakwalifikowała się do najlepszej dziesiątki w kraju.  Medal brązowy wywalczyła na dystansie 200. m stylem zmiennym, a na pozostałych dystansach była piąta, siódma i dziewiąta. Na poniższych zdjęciach widać, że na medalowym dystansie, po pierwszej pięćdziesiątce była czwarta, na drugiej już trzecia i nie oddała tego miejsca, aż do samej mety.
wyniki pływackie
       Również Bartłomiej rywalizował na kilku dystansach, ale do finału awansował tylko w sztafecie, gdzie ostatecznie razem z kolegami, wywalczył drugie miejsce. K. Kurek, jedyny reprezentant Foki, startował w pięciu eliminacjach i najlepiej spisał się w rywalizacji na 100 m stylem motylkowym, gdzie ostatecznie zajął 43 miejsce.      pożegnanie wychowanków FokiNa powyższym zdjęciu widzimy szóstkę wychowanków klubu: ŁUKASZA KĘSIKA, BARTŁOMIEJA PIEŃKOWSKIEGO, ALANA KURKA, IGORA GRZESIKA, OSKARA BURZYŃSKIEGO i OLGĘ PAROL, których oficjalnie pożegnano podczas III Drużynowych Mistrzostwa Choszczna w Pływaniu, które w styczniu br. rozegrano w Wodnym Raju.
Tadeusz Krawiec

wyniki pływackiewyniki pływackiewyniki pływackiewyniki pływackie