CHOSZCZNO. Dokładnie 143 zawodników wzięło udział w międzynarodowych mistrzostwach Polski w golfie, które w miniony weekend rozegrane zostały na polu Modry Las. W męskiej stawce triumfował Polak Alejandro Pedryc, a wśród kobiet Holenderka Nikki Hofstede. W obydwu przypadkach o końcowym zwycięstwie zdecydowały dogrywki.

27. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn i 17. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet rozegrane zostały na polu golfowym Modry Las. Oprócz zawodników reprezentujących polskie kluby, do rywalizacji stanęli również reprezentanci Austrii, Czech, Francji, Holandii, Niemiec i Słowacji, a znawcy tematu już na starcie stwierdzili, że ten turniej należy do najmocniej obsadzonych w historii golfowych mistrzostw Polski.
W piątek i sobotę rozegrano dwie rundy eliminacyjne. Wśród pań na zdecydowaną faworytkę wyrosła Holenderka Nikki Hofstede, która aż o sześć punktów wyprzedzała Polkę Nicole Polivchak (Toya Golf & Country Club Wrocław). W niedzielnym, finałowym rozegraniu reprezentantka Polski odrobiła straty i potrzebna była dogrywka. Tu skuteczniejszą okazała się zawodniczka z Holandii i to ona została międzynarodową mistrzynią Polski. Podium uzupełniła kolejna Polka Maja Ambroziak (Mazury Golf & Country Club).

Choszczno - Mistrzostwa Polski w golfie
Triumfatorki 17. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet.

W kategorii mężczyzn, po pierwszych dwóch dniach prowadził broniący tego tytułu Polak Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC). Niestety, w finałowej rozgrywce dwupunktową przewagę nad Austriakiem Christophem Bleierem, stracił już na drugim dołku i od tego momentu, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po ostatnim uderzeniu okazało się, że obydwaj mają po minus sześć punktów, więc i tu sędzia ogłosił dogrywkę. Próbę nerwów lepiej wytrzymał Polak, a o jego zwycięstwie zdecydowało, dokładniejsze przedostanie uderzenie. Brązowy medal wywalczył Holender Piet Hein Bakkenes.

Choszczno - Mistrzostwa Polski w golfie 2021
Medaliści 27. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn.

Dodajmy, że organizatorzy mistrzostw rozdali również medale w rywalizacji krajowej i tu wśród pań na podium stanęły: 1. Nicole Polivchak (+9, Toya G&CC Wrocław), 2. Maja Ambroziak (+12, Mazury G&CC), 3. Matylda Krawczyńska (+15, Rosa Private GC), a wśród mężczyzn: 1. Alejandro Pedryc (- 6, Sobienie Królewskie G&CC), 2. Maksymilian Biały (+4, Tokary GC), 3. Jakub Dymecki (+11, Tokary GC). Dekoracja odbyła się na tarasie domu klubowego, a najlepszym medale i nagrody wręczyli: Janusz Sikora, wiceprezes Polskiego Związku Golfa oraz Artur Gromadzki, prezes Modry Las S.A.

Tadeusz Krawiec