Mistrz Koła nr 1 w Choszcznie Marcin Karaś

CHOSZCZNO. Mistrzem Koła PZW nr 1 w Choszcznie w wędkarstwie spławikowym został Marcin Karaś (na zdjęciu). Dokonał tego wyczynu, zajmując w dwóch turach drugie miejsce. Pierwszym wicemistrzem został Marek Pęcherzewski, a podium uzupełnił Zenon Łakos.

Mistrzostwa koła, to jedyne zawody, w których zawodnicy rywalizują w dwóch turach. Wędkarze tłumaczą, że w ten sposób chcą uniknąć przypadkowości, bo zgodnie z regulaminem tego współzawodnictwa, zwycięzca ma prawo startu w rywalizacji okręgowej i tym samym walki o medale mistrzostw Polski.  W 70-letniej historii tego koła, wielokrotnie się zdarzało, że główne trofeum zdobywały te same osoby, jednakże już w mistrzostwach okręgu wygrywał tylko Edmund Felusiak (w 1999 i 2006 roku – red.). O tym, jak trudno wygrać na etapie okręgowym, świadczy również to, że nasi zwycięzcy z poprzednich pięciu lat: Jerzy Pilarski (2015), Mariusz Kochanek (2016), Tomasz Kostrzewski (2017), Sławomir Sosiński (2018 i 2019), ani razu nie łapali się do pierwszej dziesiątki.

Trzykilowy leszcz ze chwilę wyląduje w siatce
W jeziorze Raduń rekordowych leszczy nie brakuje. To kolejne zawody, na których zawodnicy złowili trzykilowe sztuki.

W roku jubileuszu, czyli 70-lecia koła, tytuł mistrza wywalczył sobie Marcin Karaś (4 punkty), który w pierwszej i drugiej turze zajął drugie miejsce. To profesjonalista w każdym calu, ale jak sam zauważa, w sztuce wędkarskiej potrzebny jest też duży łut szczęścia. Pierwszym wicemistrzem został Marek Pęcherzewski (10 punktów, dziewiąty i pierwszy), który w drugim etapie złowił też największą rybę, leszcza o wadze 2,96 kg. Jak już wyżej wspomnieliśmy, podium uzupełnił wielokrotny mistrz koła Zenon Łakos (10 punktów, pierwszy i dziewiąty).

Tadeusz Krawiec