budowa ścieżki rowerowej

CHOSZCZNO. Budowę ścieżki rowerowej Pełczyce – Choszczno widać już w Zamęcinie, a nawet w okolicach Gleźna. W całości rozebrany został stary most kolejowy na Małej Inie i rozpoczęto budowę nowego. Przebudowywane są też przepusty. Kosztująca ponad sześć milionów złotych inwestycja, ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku i zostanie wkomponowana w ponad 420-kilometrowy szlak Pojezierzy Zachodnich.

Na południowej granicy naszej gminy, a dokładnie widać to z mostu na Małej Inie, od rana do wieczora trwa praca przy budowie przepustów i nowej kładki przez rzekę. Ci, którzy przewidywali, że trasa rowerowa poprowadzi przez stary most kolejowy i istniejące do tej pory stalowe przepusty, są nieco zaskoczeni, ponieważ drogowcy zburzyli je doszczętnie, a na ich miejscu rozpoczęli budowę nowych. Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że na czas budowy mostu, przesunięto główne koryto Małej Iny.

Pojedziemy jeszcze w tym roku

Z informacji drogowców wynika, że prace te potrwają jeszcze około dwa miesiące, a potem to już szybko i sprawnie będzie można położyć dwie warstwy, szerokiego na 2,5 metra asfaltu. Ci, którzy chcieliby się przekonać, jak będzie wyglądał efekt końcowy, dziś mogą sprawdzić w Płotnie, gdzie gotową już trasą można pojechać, poczynając od wysokości starej stacji kolejowej aż do Pełczyc.

trasa rowerowa

Szlak Pojezierzy Zachodnich

Cała inwestycja ma kosztować prawie 6,3 mln złotych i większości sfinansowana zostanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Opisywany odcinek wkomponowany zostanie w ponad 420-kilometrowy szlaku Pojezierzy Zachodnich, tzw. Pojeziernego, który prowadził będzie od leżących nad Odrą Siekierek, aż do Białego Boru, z możliwością odbicia w Dobrzanach, w kierunku Stargardu i Dobrej Nowogardzkiej. W sumie, na terenie całego województwa zachodniopomorskiego planowanych jest 12 głównych korytarzy, o łącznej długości ponad 1100 kilometrów.

Tadeusz Krawiec