CHOSZCZNO. Za dwa dni obchodzić będzie Narodowe Święto Niepodległości. Tym razem nie będzie żadnych imprez z udziałem publiczności, a jedynym niepodległościowym akcentem, będzie wciągnięcie flagi na maszt i złożenie kwiatów pod obeliskiem w parku Moniuszki.

W ubiegłym roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, oprócz uroczystego capstrzyku, wieczornicy i koncertu, zorganizowano też wystawę, zawody wędkarskie, brydżowe, badmintonowy memoriał Wiesława Drewicza, a także harcerską grę miejską. Tym razem wszystkie wydarzenia patriotyczne, kulturalne i sportowe zostały odwołane, a jedynym, niepodległościowym akcentem, będzie wciągnięcia flagi na maszt i złożenie kwiatów, przez włodarzy miasta pod obeliskiem w parku Moniuszki.

Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2020
Ekspozycja “Tak powstała Niepodległa”.

Na naszych tablicach ogłoszeniowych (na promenadzie, przy fontannie, obok parku Moniuszki i na Choszczeńskim Domu Kultury) prezentowana jest wystawa, zatytułowana „Tak powstała Niepodległa”. Ekspozycja składa się z 11 plansz i przedstawia działania Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości.

(tk)