nsn2021


CHOSZCZNO. Koncert muzyki filmowej, uroczysta zbiórka, wieczornica harcerska, wspólne tańczenie poloneza oraz zawody wędkarskie i szachowe, a także turniej badmintona, to główne wydarzenia tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

             Już jutro (9 listopada, o godz. 18.30) zapraszamy do sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury, na koncert zespołu Movie Music Quintet, który zaprezentuje się w utworach ze znanych filmów wojennych i niepodległościowych. Wstęp na koncert jest darmowy.
            11 listopada rano (o godz. 7.00), nad jeziorem Raduń, otwarte zostaną Regionalne Zawody Wędkarskie Parami, a o 12.00 przy obelisku w Parku Moniuszki zapłoną znicze, żołnierze i harcerze zaciągną wartę honorową, a w imieniu mieszkańców naszej gminy, kwiaty złoży burmistrz Choszczna Robert Adamczyk.
            O 12.30 zapraszamy na plac przy fontannie, gdzie po raz kolejny odtańczymy poloneza, a wieczorem (o godz. 17.00), w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, w wieczornicowym ?Korowodzie? zaprezentują się harcerze z 8. Szczepu Ziemi Choszczeńskiej “Infinitum”.
         Obchody Narodowego Święta Niepodległości, zakończone zostaną 13 listopada, organizacją ogólnopolskiego turnieju badmintona oraz mistrzostw powiatu w szachach szybkich.

(tk)