plakat obchodów 11 listopada

CHOSZCZNO. Nadanie sztandaru dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, uroczysty capstrzyk, gra miejska, wieczornica, koncert, wystawa oraz imprezy sportowe to wydarzenia, na które zapraszamy z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Już jutro (5 listopada), pod hasłem „Z aniołami – jesteśmy, choć nas nie ma” w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy nieżyjących artystów, w tym m.in.: ALEKSANDRY KUJAWSKIEJ, HENRYKA UŻDELEWICZA, STANISŁAWA CHŁOPKA, BOGUSŁAWA DĄBROWSKIEGO, WALDEMARA WIDŁY, HENRYKA WOLAŃCZYKA, JADWIGI PIOTROWSKIEJ, ARTURA BACZYŃSKIEGO, STANISŁAWA NIŻNIOWSKIEGO i MIECZYSŁAWY KACPRZAK.

***    
 
Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości         W piątek (8 listopada) społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie zaprasza na uroczyste nadanie sztandaru i pasowanie uczniów klas pierwszych. Tu po mszy zaplanowano uroczysty apel, a po nim będzie można zwiedzić Jedynkowe Miasteczko Wojska Polskiego. Konkretnie to przygotowali kilkanaście tematycznych scenografii ulic, w tym m.in. Powstania Warszawskiego, Bitwy o Monte Cassino, Mazurka Dąbrowskiego, Orła Białego, Małego Polaka a także Plac Choszczeńskiego Garnizonu.  Pod tym ostatnim hasłem, kryje się również wystawa sprzętu bojowego choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. Ważne jest też to, że w tym dniu szkoła jest otwarta dla wszystkich.
***

       W sobotę (9 listopada) już o 9.00 rozpoczną się pierwsze gry, czwartej edycji memoriału Wiesława Drewicza – Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona, natomiast w niedzielę, również pod egidą imienia naszego „Profesora”, rywalizować będą nauczyciele w 21. edycji Mistrzostw Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie. Obydwa wydarzenia przeprowadzone zostaną w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie.Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości

***

        W niedzielę (10 listopada) o 13.00 w kościele pw. NNMP rozpocznie się msza w intencji Ojczyzny, z udziałem sztandarów i kompanii honorowej Wojska Polskiego, a po niej przemaszerujemy do parku Moniuszki. Tam przeprowadzony zostanie Niepodległościowy Capstrzyk i złożony zostanie wieniec od choszczeńskiego społeczeństwa.

***

Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości      W poniedziałek (11 listopada), już o godzinie siódmej, nad jeziorem Raduń zainaugurowane zostaną 9. Regionalne Zawody Wędkarskie Parami, a trzy godziny później w Klubie 12 BZ w Choszcznie rozpocznie się Turniej Brydża Sportowego. W tym samym miejscu i o tej samej godzinie, harcerze ze Szczepu Ziemi Choszczeńskiej „Infinitum” zapraszają mieszkańców do udziału w grze miejskiej, która nazwali „Lokalnie”.
  Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości       Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości   Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości       Po południu (o 16.00) w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert polskiej piosenki, zatytułowany „Cudze chwalicie… swego nie znacie”. To wydarzenie polecamy szczególnie tym, którzy lubią takie przeboje jak: „Sex appeal”, „Nie zadzieraj nosa”, Pod papugami” czy „Autobiografia”.  Tu wstęp jest wolny, podobnie jak na wieczornicę harcerską, która w tym roku odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.