uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny

CHOSZCZNO. Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2019/2020. W sześciu podstawówkach odbyły się uroczyste apele. W sumie, we wszystkich placówkach uczyć się będzie 1749 uczniów, czyli o ponad 200 mniej niż w ubiegłym roku. W trzech z nich, rok szkolny otwierały nowe dyrektorki: w Korytowie BEATA WÓJCIK; w Zamęcinie ELŻBIETA ANDRUSZEWSKA; w choszczeńskiej Jedynce AGNIESZKA CZUKIEWSKA.

Główną przyczyną tego, że na szkolnych apelach stanęło o 226 uczniów mniej niż przed rokiem, jest to, że w czerwcu mury szkolne opuścił ostatni rocznik gimnazjalistów. Tradycyjnie już, najwięcej dzieci, bo dokładnie 767, uczyć się będzie w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie, w Trójce będzie ich 560, w Suliszewie 121, w Sławęcinie 107, w Zamęcinie 105, a w Korytowie 89.
      We wszystkich szkołach, do klasy pierwszej poszło w tym roku 227 uczniów (SP nr 1 ? 100, SP nr 3 ? 67, SP Zamęcin ? 32, SP Sławęcin ? 12, SP Suliszewo ? 11, SP Korytowo ? 8). Proporcjonalnie też rozkładają się obsady nauczycielskie i tu we wszystkich naszych podstawówkach uczyć będzie 235 nauczycieli.
rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Korytowie
      W trzech placówkach rok szkolny otwierały nowe dyrektorki: w Korytowie BEATA WÓJCIK, w Zamęcinie ELŻBIETA ANDRUSZEWSKA, w choszczeńskiej Jedynce AGNIESZKA CZUKIEWSKA. Ta ostatnia pochwaliła się, że to właśnie w tych murach, 36 lat temu, czyli w 1983 roku rozpoczynała swoją edukację. W Trójce odbyło się pasowanie pierwszaków, w Zamęcinie nowa dyrektorka ogłosiła, że w tym roku wybiorą imię dla szkoły, a w Sławęcinie trwa jeszcze remont.
Tadeusz Krawiec