obchody dnia sołtysa

W piątek w raduńskiej świetlicy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa.

– Dzisiejsze spotkanie to doskonała okazja do podziękowania gospodarzom naszych 21. sołectw za zaangażowanie i działalność na rzecz lokalnej społeczności. Z satysfakcją patrzę na wszystkie te poczynania, dzięki którym Wasze sołectwa nie tylko pięknieją, ale i z każdym dniem nabierają nowego wymiaru. Trzymam kciuki za kolejne inicjatywy. Życzę wam mnóstwo pozytywnej energii, wytrwałości w dążeniu do realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim satysfakcji z tego co robicie dla mieszkańców.- mówił do sołtysów burmistrz Robert Adamczyk.

Ciekawostką jest, że aktualnie wśród sołtysów gminy Choszczno jest 7 pań: Malwina Stocerz (Kołki), Anna Bielawska (Korytowo), Iwona Borek (Piasecznik), Joanna Budzińska (Rzecko), Anna Solarz (Sławęcin), Małgorzata Rataj (Zwierzyn), Lucyna Pakuła (Witoszyn), Sławomir Kolański (Gleźno), Krzysztof Mularczyk (Koplin), Marian Nalewajek (Krzowiec), Adam Pilarski (Oraczewice), Andrzej Szysz (Radaczewo), Janusz Solski (Raduń), Michał Zarębski (Smoleń), Tomasz Kmieć (Stary Klukom), Eugeniusz Pieśkiewicz (Stawin), Jacek Szyszka (Stradzewo), Sylwester Włoczka (Sulino), Jerzy Garbicz (Suliszewo), Dawid Graczyk (Wardyń), Marek Żurański (Zamęcin).

Piątkowe spotkanie, które odbyło się w Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Raduniu ubarwiły występy Martyny Żyty i Romana Szymańskiego oraz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Raduniu, które przygotowała Małgorzata Kociuba. Podziękowania dla nich oraz upominki wraz z burmistrzem wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Szymański.

Katarzyna Kubacka