silna i piękna

CHOSZCZNO. W sobotnie popołudnie w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się szósta edycja imprezy charytatywnej „Silna i piękna”. Z okazji Dnia Kobiet wydarzenie tym razem zorganizowały panie: Małgorzata Czerska, Krystyna Głębocka i Anna Pastusiak. Całkowity dochód, czyli ponad 7,5 tys. zł trafił do 42 – letniej Magdy

W sobotnie popołudnie do Choszczeńskiego Domu Kultury zawitało kilkaset osób. To już szósta edycja „Silnej i pięknej”, a w tym roku jej organizacją zajęły się: Małgorzata Czerska, Krystyna Głębocka i Anna Pastusiak. Organizatorkom udało się zebrać całą rzeszę sponsorów i patronów z burmistrzem Robertem Adamczykiem na czele.

– „Silna i piękna” to impreza kreowana przez kobiety i dla kobiet. Wymyśliłyście wydarzenie, które przy okazji waszego święta, daje możliwość skorzystania z tematów, które w codziennym życiu, świadomie czy nie, ale najczęściej omijacie, a oprócz tego za każdym razem komuś pomagacie – gratulował organizatorkom, burmistrz Choszczna.

W trakcie wydarzenia sprzedawano charytatywne cegiełki, które później brały udział w losowaniu atrakcyjnych upominków. Nie zabrakło też części artystycznej, podczas wydarzenia można było też skorzystać z porady specjalistów m.in. od wizażu, masażu, fryzjerstwa, psychologii czy dietetyki.

Oprócz aktywizacji i integracji kobiecego środowiska, organizatorki zawsze stawiały na pomaganie. Również i w tej edycji prowadzona była zbiórka pieniędzy. Finalnie ponad 7,5 tysiąca złotych trafiło do  Magdy z Choszczna na jej rehabilitację.

Dodajmy, że również po raz kolejny, muzycznie oprawił i poprowadził to wydarzenie Zbigniew Garzyński. Niewątpliwą gwiazdą tego wydarzenia była Małgorzata Molik, pierwsza w historii choszcznianka, która zakwalifikowała się do finału Miss Polski, natomiast artystycznym smaczkiem, zdecydowanie był występ Ilony Krzywickiej, śpiewaczki operowej, która zapraszała na swój najbliższy charytatywny koncert w naszym mieście.

Katarzyna Kubacka