Ochotnicy wybierają nowe władze

CHOSZCZNO. Trwa kampania sprawozdawczo-wyborcza w naszych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. W miniony weekend nowe władze wybrali ochotnicy z Zamęcina i Radunia. W obydwu miejscowościach zachowano status quo, bo zarówno Andrzej Kalisiak jak i Janusz Solski kontynuować będą prezesowanie w swoich jednostkach.

      Mimo tego, że coraz mniej młodych ludzi garnie się do społecznego działania, to jednak zamęcińska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej trzyma się dobrze. Obecnie liczy 79 członków (w tym 27 kobiet), którzy w minionym roku brali udział w licznych działaniach rozwijających jednostkę, a przede wszystkim uczestniczyli w prawie 40. akcjach bojowych. Ważne jest też to, że przygotowują sobie następców, bo jak się pochwalili, oprócz drużyny kobiecej działają u nich również grupy dziewczęce i chłopięce. Nikogo więc nie zdziwiło, że ustępujący zarząd otrzymał stuprocentowe absolutorium. Niewiele też zmienił się nowy zarząd, a w jego skład ostatecznie weszli: Andrzej Kalisiak (prezes), Mirosław Wadecki (naczelnik), Mateusz Bielawski (zastępca naczelnika), Sylwia Mazurkiewicz (skarbnik), Dariusz Błaszak (sekretarz), Tomasz Rychter (członek zarządu), natomiast komisje rewizyjną tworzyć będą: Michał Przyborek (przewodniczący) oraz Wojciech Banach i Piotr Zaczek (członkowie).

Ochotnicy wybierają nowe władze
Nowy zarząd OSP w Raduniu.

      Minioną kadencję podsumowali również strażacy-ochotnicy z Radunia. Tu w skład nowego zarządu weszli: Janusz Solski (prezes), Jacek Lipski (wiceprezes), Marcin Filipek (naczelnik), Krzysztof Połomski (zastępca naczelnika), Szczepan Koziołek (skarbnik), Grażyna Kaczmarek (sekretarz) i Zbigniew Polak (gospodarz). W komisji rewizyjnej pracować będą: Józef Andryszczak (przewodniczący) oraz Ryszard Wróbel i Kamil Chochel (członkowie).
Tadeusz Krawiec
PS. Kolejne zebrania sprawozdawczo-wyborcze: Zwierzyn ? 25 czerwca o 19.00 i Suliszewo – 2 lipca o 19.00.