pożegnano sześciu wychowanków klubu Foka: ŁUKASZA KĘSIKA, BARTŁOMIEJA PIEŃKOWSKIEGO, ALANA KURKA, IGORA GRZESIKA, OSKARA BURZYŃSKIEGO i OLGĘ PAROL

CHOSZCZNO. W sobotę w Wodnym Raju rozegrane zostały III Drużynowe Mistrzostwa Choszczna w Pływaniu. Zawodnicy UKS Foka z 23 medalami zajęli trzecie miejsce, natomiast w klasyfikacji punktowej byli drudzy. Podczas otwarcie tej imprezy oficjalnie pożegnano sześciu wychowanków klubu: ŁUKASZA KĘSIKA, BARTŁOMIEJA PIEŃKOWSKIEGO, ALANA KURKA, IGORA GRZESIKA, OSKARA BURZYŃSKIEGO i OLGĘ PAROL.

Wymienieni wyżej pływacy jeszcze niedawno zdobywali medale dla UKS Foka, a dziś większość z nich należy do czołówki MKP Szczecin. W sobotę podziękowania wręczył im wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK, a specjalne gratulacje skierował do OLGI PAROL, która pod koniec ubiegłego roku (będąc jeszcze zawodniczką UKS Foka ? red.) otrzymała powołanie do reprezentacji Polski juniorów. Tu jako ciekawostkę możemy podać, że 13-letnia choszcznianka, podczas grudniowych zawodów rozegranych w Gorzowie Wlkp. (Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego) ustanowiła trzy, nie tylko swoje rekordy życiowe, ale także rekordy klubu MKP Szczecin. Dodajmy, że na wspomnianych zawodach choszcznianka była młodsza od rywalek średnio o trzy-cztery lata. O tym, że to talent nie pierwszej wody, świadczy też to, że w Szczecinie trenuje od września ubiegłego roku i jest autorką najlepszych w historii klubu wyników, aż w siedmiu konkurencjach. 

***
        Zgodnie z oczekiwaniami, sobotnie zawody zdominowali zawodnicy MKP Szczecin. Do ich sukcesu przyczynili się m.in. byli zawodnicy Foki: O. Burzyński, B. Pieńkowski i I. Grzesik.
pływacy Foki podczas zawódów
      Choszcznianie zajęli drugie miejsce (trzecie w klasyfikacji medalowej), a klubowych trenerów i działaczy najbardziej ucieszył fakt, że ich podopieczni aż 53 razy osiągali ?życiówki?. Jak już wspomnieliśmy, nasi wywalczyli 23 medale, w tym 19 w konkurencjach indywidualnych i cztery w sztafetach. Po dwa złote krążki zdobyli NADIA KUCHARCZYK i MIKOŁAJ BALIK (na zdjęciu powyżej), a po jednym ALICJA RAŹNIEWSKA i IGOR WŁODARCZYK.
       Polski Związek Pływacki ma opracowaną specjalną tabelę, według której osiągnięte czasy przeliczane są na punkty. W zestawieniu sobotniej rywalizacji, pierwszą dziesiątkę najlepszych wyników zdominowali pływacy MKP Szczecin. Tu warto podkreślić, że wśród chłopców, na ósmym miejscu uplasował się I. Włodarczyk, natomiast wśród dziewcząt, o szczebel niżej znalazła się H. Aleksandrowicz.
Tadeusz Krawiec
Nasze medale
w III Drużynowych Mistrzostwach Choszczna w Pływaniu

MIKOŁAJ BALIK (dwa złote i srebrny), NADIA KUCHARCZYK (dwa złote i brązowy), ALICJA RAŹNIEWSKA (złoty, srebrny i brązowy), IGOR WŁODARCZYK (złoty i brązowy), HANNA ALEKSANDROWICZ (dwa srebrne), JAKUB DOKURNO (dwa srebrne), KATARZYNA KOZIKOWSKA (srebrny), NIKOLA BŁASZCZYK (brązowy), KACPER KUREK (brązowy)

Sztafeta (10 lat) ? PIOTR KOZICZ, IGNACY NOWAKOWSKI, ALEX MODRZEJEWSKI, URSZULA SITKO (srebrny)
Sztafeta (11 lat) ? N. Kucharczyk, J. Dokurno, A. Raźniewska i JEREMI SZEWCZYK (srebrny)
Sztafeta (12 lat) ? JULIA KĘSIK, M. Bialik, Z. Wadecka i JAKUB BRZĘCZEK (brązowy)
Sztafeta (13 lat) ? N. Błaszczyk, H. Aleksandrowicz, ANTONINA MĘŻYKOWSKAMARCEL OLSZEWSKI  (srebrny)