uczestnicy konkursy recytatorskiego PARA
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje ?Małego Konkursu Recytatorskiego?  i 64. ?Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem komplet tytułów laureata zdobyli choszcznianie (na zdjęciu od lewej): HANNA BŁASZAK, OLIWIA DOMAŃSKA, JAN ŻOŁNIERZÓW i ŁUKASZ SIEKLUCKI. Wśród wyróżnionych byli również: MELANIA MICHALAK, JAKUB KLEJNA, NIKOLA GRZEŚKOWIAK i OLIWIA SADOWSKA.
 

Jan ŻołnierzówW tegorocznej odsłonie powiatowego etapu Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego w kategorii ?Małego Konkursu Recytatorskiego? wystartowało 28 uczestników. Choć większość z nich po raz pierwszy w życiu awansowała aż do tego etapu rywalizacji, to jednak warto podkreślić, że w tej stawce byli również tacy, którzy wygrywali w poprzednich edycjach. Przede wszystkim JAN ŻOŁNIERZÓW (na zdjęciu z lewej), o którym wiemy m.in. to, że swój pierwszy tytuł laureata zdobył już w 2013 roku. Śmiało można stwierdzić, że od tamtego czasu, wychowanek ANETTY BIKOWSKIEJ wręcz zdominował ten rodzaj sztuki. Znawcy tematu wymieniają nazwiska uczniów, którzy wygrywali po dwa, nawet trzy razy, ale pięć sukcesów Janka jest nie do przebicia. Właściwie to już sześć, bo zgodnie z przewidywaniami, wygrał także i tę edycję. W grupach młodszych, jurorzy tytuł laureata przyznali HANNIE BANASZAK ze Szkoły Podstawowej w Zamęcinie i OLIWII DOMAŃSKIEJ ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie.  W tej kategorii na wyróżnienia załapali się również: MELANIA MICHALAK i JAKUB KLEJNA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, NIKOLA GRZEŚKOWIAK ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie i OLIWIA SADOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie.

***

Łukarz Sieklucki       Jeszcze kilka lat temu, w powiatowych eliminacjach, organizowanego w tym roku po raz 64. ?Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego?, startowało po kilkanaście osób. Jednak w ostatnim czasie zainteresowanie tym wydarzeniem spadło niemalże do zera. Tu na dowód wystarczy przytoczyć fakt, że od dwóch lat  honoru uczniów szkół średnich, broni jedynak ŁUKASZ SIEKLUCKI (na zdjęciu z lewej). Tak więc życie wyreżyserowało sytuację, w której uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie, podopieczny LILII RYBKI, mierzy się sam ze sobą, a raczej z jurorami, którzy mogą, a nie muszą przyznać tytuł laureata. Brawa dla niego, bo w tym roku przyznali mu po raz drugi. Dodajmy, że tytuły laureatów są równoznaczne z przepustką do finałów wojewódzkich, które w kwietniu odbędą się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Tadeusz Krawiec