samochody na parkingu
UWAGA
W związku z organizacją GMINNYCH DOŻYNEK dzisiaj, tj. od 30 sierpnia (od godz. 18.00) do 1 września parking będzie zamknięty.
Prosimy o zabranie swoich pojazdów
i nieparkowanie w tym okresie.  

CHOSZCZNO. Od 2 września za postój od poniedziałku do piątku, na parkingu przy ulicy Rynek będziemy płacić. Bezpłatne będą tylko postoje do 30 minut oraz w godzinach od 18.00 do 7.00. Opłaty wnosić będziemy przed wyjazdem w automatach kasowych. Ważne jest też to, że szlabany będą opuszczone zawsze, a wjechać tam będzie można, tylko po pobraniu biletu wjazdowego.

    – To w tej chwili jedyny sposób na to, aby usunąć z tego miejsca samochody, które wystawiane są tu niczym na giełdzie. Ważne jest też to, że parking znajduje się w centrum miasta, czyli miejscu gdzie najchętniej zatrzymaliby się przyjezdni – mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Podkreśla, że oficjalne uruchomienie płatnego parkingu nastąpi 2 września br.

      Na przebudowanym obiekcie utworzonych zostało ponad 50 miejsc parkingowych, w tym również dla niepełnosprawnych. Parking będzie czynny przez wszystkie dni w roku, przez całą dobę i dozorowany za pośrednictwem systemu monitoringu. W skład całego systemu parkingowego wchodzą terminale wjazdowy i wyjazdowy, szlabany, automatyczna kasa i kamery identyfikujące tablice rejestracyjne. System obsługiwał będzie klientów jednorazowych i to tylko tych, którzy pobiorą bilet z terminala wjazdowego. Co ważne, po uiszczeniu opłaty w automatycznej kasie, będziemy mieli 15 minut na wyjazd z parkingu.

samochód stoi na nowym parkingu

      A ile zapłacimy? Za pierwszą godzinę dwa złote, za drugą trzy i za każdą kolejną też dwa. Oczywiście mowa o czasie od 7.00 do 18.00 (od poniedziałku do piątku). Całodniowy (dobowy) postój kosztował nas będzie 20 zł, tyle samo zapłacimy za dobę, gdy bilet zgubimy lub zniszczymy.
Nie zapłacimy za pobyt na parkingu do 30 minut, ponadto za parkowanie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 7.00, a także za postój w soboty i niedziele. Ważne jest to, że wjazd na parking odbywał się będzie tylko po pobraniu biletu wjazdowego.
Na terenie parkingu obowiązują zasady prawa o ruchu drogowym, ograniczenie prędkości do 10 km na godzinę i użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania znaków drogowych. Zarówno regulamin parkingu jak i cennik, zatwierdzone zostały przez Radę Miejską w Choszcznie i od 2 września wywieszone będą przy terminalu wjazdowym.

Tadeusz Krawiec