na zdjęciu reprezentanci UKSz Skoczek
CHOSZCZNO. Drużynowym mistrzem juniorów województwa zachodniopomorskiego została ekipa Hetmana Koszalin. Klasą błysnęli młodzi szachiści Uczniowskiego Klubu Szachowego Skoczek, którzy grając w składzie: BARTOSZ KOWALIK, CYPRIAN GUZEK, MACIEJ DZIACHCIEREWICZ i MATEUSZ DREJCZYK, po raz pierwszy stanęli na podium tej imprezy.

O tym, że nasz szachowy narybek robi systematyczne postępy najlepiej świadczą wyniki, które często przedstawiamy na naszej stronie. IW grudniu 2019 roku, nawet znawców tematu, zaskoczyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, która zdobyła złoty medal na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.
     W sobotę i niedzielę, w Choszczeńskim Domu Kultury rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów. Tu, w stawce 12 ekip z Pomorza Zachodniego były także dwie ze Skoczka. Ostatecznie, ta mocniejsza, grająca w składzie: BARTOSZ KOWALIK (4,0 pkt), CYPRIAN GUZEK (5,5), MACIEJ DZIACHCIEREWICZ (3,0) i MATEUSZ DREJCZYK (5,5) zajęła trzecie miejsce i tym samym wpisała się w historię tych rozgrywek, jak pierwsza ekipa z Choszczna, która stanęła na jej podium. Dodajmy, że C. Guzek i M. Dziechciarewicz, sięgnęli również po medale na swoich szachownicach (pierwszy zdobył srebrny a drugi brązowy).
zawodnicy birący udział w turnieju szachowym      Wspomnieliśmy już, że choszczeńska ekipa nigdy jeszcze nie stawała na podium tej imprezy, tym bardziej należy docenić fakt, że druga drużyna, grająca w składzie: SZYMON  SOSZKA (5,0), KAMIL KALITA (3,5), WOJCIECH KOWALIK (2,0) i JAKUB HERMANOWICZ (4,0)  wywalczyła piątą lokatę. A oto, jak prezentuje się tabela końcowa tej rywalizacji: 1. HETMAN Koszalin I  (14.0), 2. GRYF Szczecin I (11.0), 3. SKOCZEK Choszczno I (10.0), 4, HETMAN Koszalin II (8.0), 5. SKOCZEK Choszczno II (8.0), 6. GRYF Szczecin II (8.0), 7 HETMAN Koszalin III (7.0), 8, SOLNY Grzybowo (6.0), 9. HETMAN Koszalin IV (6.0), 10. GRYF Szczecin III (4.0), 11. SZACH Gryfice (1.0), 12. MKSz Myślibórz (1,0)
       Równolegle z mistrzostwami juniorów, rozegrany został otwarty turniej szachowy o puchar Zarządu UKSz Skoczek. W tej rywalizacji  bezkonkurencyjnym okazał się ARKADIUSZ KORBAL (Gryf Szczecin ? 6,5 pkt). Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega DARIUSZ PAWLICZ (5,5), a  trzeci był ADAM CZUCHNICKI (Pałac Młodzieży Szczecin – 5,0). Na czwartym miejscu uplasował się najlepszy z choszcznian SEBASTIAN MATUL (UKSz Skoczek – 4,0).