na zdjeciu burmistrz Robert Adamczyk po wręczeniu statuetki dla Ireneusza Siódmaka prezesa MPGK w Choszcznie, które otrzymało statuetkę Przedsiębiorstwo Roku 2019

CHOSZCZNO. W 11. odsłonie Gali Północnej Izby Gospodarczej główne laury trafiły do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz firmy PHU Multi Instal. Indywidualne wyróżnienie czyli Statuetką Nestora Przedsiębiorczości odebrał TADEUSZ DRABIK, prezes Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie.

gala PIG w ChoszcznieMARIUSZ ADAMKIEWICZ, prezes choszczeńskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej, otwierając piątkową galę przytoczył, że w 2019 roku na terenie powiatu choszczeńskiego działało prawie 2,5 tys. podmiotów gospodarczych. My sprawdziliśmy, że od 2010 roku, czyli od pierwszej edycji, nagrodzonych zostało nieco ponad 30 z gminy Choszczno. Tym razem, do tego elitarnego  grona dołączyło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które otrzymało tytuł Przedsiębiorstwo Roku 2019 w Gminie Choszczno. W imieniu firmy statuetkę odebrał prezes IRENEUSZ SIÓDMAK. Burmistrz ROBERT ADAMCZYK, wręczając mu wyróżnienie przypomniał, że MPGK właśnie ukończyło przebudową oczyszczalni, czyli jednej z najdroższych inwestycji powojennego Choszczna. Natomiast prezes dołożył do tego stację uzdatnia wody oraz udział firmy w przebudowie ulic Władysława Jagiełły i Drawieńskiej. ? Na to wyróżnienie zapracowali wszyscy, ale ja specjalne podziękowania chciałbym skierować do KINGI OKOŃSKIEJ, dyrektora ds. technicznych i PAWŁA GAŁWY, kierownika oczyszczalni ? mówił prezes.
gala PIG w Choszcznie       Tytuł Przedsiębiorstwa Roku 2019 Powiatu Choszczeńskiego, również trafił do firmy z naszej gminy. Statuetkę w imieniu przedsiębiorstwa PHU Multi Instal odebrał ROBERT GARBIAK, którego zakład zajmuje się m.in. budową oświetlenia ulicznego. On również podkreślił, że na to wyróżnienie zapracowała cała rodzina. Choszczeńskie akcenty zakończyło wręczenie statuetki Nestora Przedsiębiorczości. Tym razem trafiła ona w ręce TADEUSZA DRABIKA, prezesa Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie, Przypomnijmy, że kierowany przez niego bank, już dwukrotnie był wyróżniany tytułem Przedsiębiorstwo Roku Powiatu Choszczeńskiego. Najpierw w 2010 roku, jako Gospodarczy Bank Spółdzielczy, a w 2018 roku już jako ZBS. Dodajmy, że w trakcie gali wręczono również statuetkę dla przedsiębiorstwa Cymex z Nętkowa, czyli najlepszej firmy gminy Recz. Tradycyjnie już całe wydarzenie poprowadziła ANETTA BIKOWSKA, a wokalnie oprawiła je WIKTORIA MARCINIAK.

Tadeusz Krawiec