CHOSZCZNO. 1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do struktur Unii Europejskiej. Z tej okazji na Pomorzu Zachodnim odbywa się szereg imprez świętujących to wydarzenie. W najbliższy czwartek (9 maja o 11.30), zapraszamy na plażę miejską, gdzie odbędzie się Piknik Europejski.

Czwartkowe wydarzenie będzie również okazją do symbolicznego podsumowania 15. lat naszej gminy w Unii Europejskiej. Piknik odbędzie się na plaży miejskiej, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie promenady, naszej inwestycyjnej wizytówki, wyróżnionej w 2013 roku „Różą Promocji” z grupy najlepszych projektów wspartych z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. To m.in. na tej imprezie wspólnie zbilansujemy minione 15-lecie i po raz kolejny przypomnimy, że w tym okresie, zarówno w mieście jak i na wsiach, zrealizowanych zostało kilkadziesiąt projektów, które w zasadniczy sposób wpłynęły na odnowienie zarówno szeroko pojętej infrastruktury, jak i też szeregu innowacyjnych działań w gospodarce i kulturze.
        Nasz „Piknik Europejski” włączony został w cykl imprez organizowanych na Pomorzu Zachodnim, a finansowo wsparty przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego. Zaczynamy od 11.30 nagraniem do teledysku „Prząśniczka”. W tym dniu swoje święto obchodzić będzie również społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie i to ich przedstawiciele zaprezentują się najpierw w pokazie z flagami,  a następnie w „Muzycznej podróży po Europie”. Będziemy mieli też okazję sprawdzenia się m.in. w „Quizie o Europie” i załapać się na „europejski poczęstunek”.

(tk)