plakat pikniku rodzinnego

CHOSZCZNO. W niedzielę (16 sierpnia o 14.00) zapraszamy na ?Piknik na plaży?, w trakcie którego otwarty zostanie nowy plac zabaw, będą też atrakcje dla dzieci, pokaz ratownictwa wodnego, wyścigi na rowerach wodnych oraz darmowe przejażdżki elektryczną łódką.

        Niedzielny ?Piknik na plaży? sfinalizuje projekt, w efekcie którego powstał nowy plac zabaw, zamontowano stoły i ławeczki, a przystań wzbogaciła się o pięć nowych rowerów wodnych oraz łódź elektryczną. – Gdy w lutym tego roku, wspólnie z wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego ANNĄ BAŃKOWSKĄ, podpisywaliśmy umowę na dofinansowanie projektu, który ukryty został pod nazwą: ?Zwiększenie walorów użytkowych terenów turystyczno- rekreacyjnych gminy Choszczno, poprzez innowacyjne zagospodarowanie plaży miejskiej w Choszcznie?, nikt nie mógł przewidzieć, że z powodu koronawirusa najpierw będą problemy ze znalezieniem wykonawcy, a potem jeszcze będzie przekładany termin montażu. Najważniejsze jednak, że dopięliśmy wszystko do końca. Z rowerów wodnych i elektrycznej łodzi możemy korzystać już od kilku dni, a plac zabaw otwieramy w niedzielę ? mówi burmistrz Robert Adamczyk. Zapraszając na to wydarzenie podkreśla, że cały projekt kosztował ponad 100 tys. zł i jest to kolejne przedsięwzięcie przyczyniające się do urozmaicenia i wzbogacenia infrastruktury turystycznej Choszczna, a przede wszystkim zagospodarowania terenów wokół jeziora Klukom. Gmina na ten cel otrzymała wsparcie z Programu Operacyjnego ?Rybactwo i Morze?, w wysokości ponad 80 procent całej inwestycji.

Zagospodarowanie plaży miejskiej w Choszcznie
                                                                         ***
         Oprócz otwarcia nowego placu zabaw, w programie niedzielnego ?Pikniku na plaży? organizatorzy przewidzieli m.in.: pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Ratownictwa Wodnego Choszczno, atrakcje dla dzieci, wyścigi na rowerach wodnych i darmowe przejażdżki elektryczną łódką. Zapraszamy na plażę miejską już od 14.00.

                                                                                                        Tadeusz Krawiec

Choszczno Piknik na plaży