summer 2023

CHOSZCZNO. Gwiazdami Summer Festival 2023 były Bryska i Gromme, ale podobnie jak przed rokiem, także i teraz na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły z Choszczeńskiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, Przedszkola Ancymonek i Publicznego Przedszkola nr 4 w Choszcznie.

Na stoiskach gastronomicznych dominowały potrawy grilla i dania z patelni, a w Strefie Summer zaprezentowali się m.in. strażacy z OSP w Suliszewie i żołnierze z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. Tu również można było posmakować choszczeńskiej kranówki, włączyć się w animacje Ancymonka, a także zajrzeć do stoisk Nadleśnictwa Choszczno, Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. W Strefie Summer pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pod hasłem “Nie wspieraj przemocy – reaguj!” prowadzili kampanię promująca działania dla osób zagrożonych czy doznających przemocy, jak również podkreślającą rolę skutecznego rozwiązywania i przeciwdziałania przemocy. Do adopcji porzucony psów zachęcali też wolontariusze pracujący w choszczeńskim schronisku.

W niedzielę, czyli w drugim dniu Summer Festivalu na placu Witosa odbyła się czwarta edycja Holi Święta Kolorów.

Patronat nad tym wydarzeniem objęli marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Robert Adamczyk. Partnerami Summmer Festivalu: Zakład Aktywności Zawodowej “Szansa” w Choszcznie, Ancymonek – Niepubliczny Żłobek i Przedszkole, RSP Rzecko, das 12 BZ, Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy, MPGK Choszczno, E-CHO, CRiS Choszczno, Nadleśnictwo Choszczno, Pomorze Zachodnie

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły: Telewizja Choszczno, Choszczno.org i Twoje Radio Tylko Przeboje, a organizatorami byli Choszczeński Dom Kultury i Urząd Miejski w Choszcznie.

(tk)