uczniowie podczas rozpoczęcia roku szkolnego

CHOSZCZNO. Od 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie korzystać będą z modułowych pracowni przedmiotów przyrodniczych, a Szkoła Podstawowa nr 1 w Suliszewie wyposażona zostanie m.in. w nowe ławki, tablice, wieszaki i monitory. – Oba przedsięwzięcia kosztować będą 95 tys. zł, które pozyskaliśmy z tzw. rezerwy subwencji oświatowej na 2020 rok ? tłumaczy burmistrz Robert Adamczyk.

Do szkoły w Zamęcinie, za 75 tys. zł zakupiony zostanie sprzęt wraz z oprogramowaniem przeznaczonym do modułowych pracowni przedmiotów przyrodniczych. ? Pieniądze te wydamy przede wszystkim na zakup oprogramowania do pracowni i laboratoriów połączonych z multimediami, ale przybędzie nam też dużo innych pomocy dydaktycznych, m.in.: globus, zestawy map, atlasy, gry edukacyjne, mikroskop, lornetka, plansze edukacyjne, modele atomów, a nawet szkielet człowieka ? wylicza Piotr Kamela, dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych. Elżbieta Adruszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zamęcinie cieszy się, ponieważ n nowy sprzęt stwarza szerokie możliwości, ale można go też uznać za okolicznościowy prezent. Tu warto przypomnieć, że od 1 września, placówka ta, nosić będzie imię Janusza Korczaka.

SP w Suliszewa otrzyma nowe ławki, tablice i monitory
SP w Suliszewa otrzyma nowe ławki, tablice i monitory


Szkoła Podstawowa nr 1 w Suliszewie otrzymała 20 tys. zł, które w całości wydane zostały na wyposażenie placówki, w tym m.in. w nowe stoły, ławki, tablice i monitory.
(tk)