wybory na sołtysa Radunia

Wczoraj mieszkańcy Radunia wybrali nowego sołtysa. Został nim Krzysztof  Połomski, społecznik od lat związany z sołectwem oraz radny Rady Miejskiej w Choszcznie.

Wybory na sołtysa Radunia były następstwem śmierci poprzedniego sołtysa Janusza Solskiego, który 24 listopada 2023 r., przegrał walkę z chorobą. Wczorajsze zebranie rozpoczął burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, który uczcił minutą ciszy śp. sołtysa.

W sołectwie Raduń uprawnionych do głosowania jest 179 osób, w zebraniu uczestniczyło 45 mieszkańców. Zgłoszono trzy kandydatury na sołtysa: Krzysztofa Połomskiego, Szczepana Koziołka i Pawła Augustyniaka. Największą liczbę głosów (34) otrzymał K. Połomski i to właśnie jemu mieszkańcy powierzyli dokończenie tej kadencji.

Nowy włodarz sołectwa urodził się w Raduniu i od lat aktywnie wspiera wszelkie działania, które odbywają się w sołectwie, pełni też funkcję radnego Rady Miejskiej w Choszcznie.

Nowy sołtys, zdecydowanie podkreślił, że zamierza kontynuować to, co rozpoczął jego poprzednik. – śp. Janusz Solski wysoko postawił poprzeczkę, ale będę się starał mu dorównać. – powiedział chwilę po wyborze.

(kk)