dzewczynka robi zdjęcie kolarzom ujęcie przez koło od roweru

CHOSZCZNO. 111 kolarzy sklasyfikowanych zostało na wczorajszym, drugim etapie przełajowego cyklu Scott Cyclocross Challenge, który rozegrany został na plaży i Miejskiej Górze. W wyścigu głównym, wśród mężczyzn bezkonkurencyjnym okazał się były wicemistrz świata w przełajach MARIUSZ GIL, natomiast wśród pań nie miała sobie równych MARTA BALCERZAK.

Pod koniec lipca br., na trasie zlokalizowanej wokół jeziora Klukom i na Miejskiej Górze, na etapie cyklu Scott MTB Challenge rywalizowało prawie 180 kolarzy. Wówczas na najdłuższej, liczącej około 50 km trasie (PRO), bezkonkurencyjnym okazał się MARIUSZ GIL. Przypominamy tamto wydarzenie, ponieważ jego zwycięzca, także i tym razem nie dał rywalom nadziei na pierwsze miejsce. O jego klasie świadczy choćby to, że drugiego na mecie RAFAŁA CHMIELA wyprzedził o prawie dwie, a trzeciego ARTURA MAŁKOWSKIEGO o niespełna cztery minuty. 
kolarz wbiegajacy pod górkę podczas zawodów MTB       W kategorii kobiet przytrafiła się nieco podobna sytuacja, bo tu wygrała MARTA BALCERZAK, która w Choszcznie już w poprzednich latach stawała na podium, i to zarówno w wyścigu szosowym, jak i MTB. Ona również osiągnęła dużą przewagę nad drugą KATARZYNĄ BUJAS i trzecią KATARZYNĄ BALCERAK. Na wczorajszym etapie rywalizowali też kolarze w młodszych kategoriach, tzw. mastersi i dodatkowo w kategorii MTB. Kompletną klasyfikację znajdziemy TUTAJ . Podkreślmy, że zdobyte wczoraj punkty, zostały dodane do klasyfikacji generalnej cyklu Scott Cyclocross Challenge, którego pełne wyniki poznamy dopiero w styczniu przyszłego roku, czyli po rozegraniu kolejnych etapów, które odbędą się w Myśliborzu, Policach, Rewalu, Nowogardzie, Szczecinku i Pile.

Tadeusz Krawiec