Dzień Sołtysa od lewej senator Grażyna Anna Sztark, burmistrz Robert Adamczyk, wiceburmistrz Łukasz Młynarczyk i sołtys Korytowa Piotr Sobierajski

CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury sołtysi oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich spotkali się z senator GRAŻYNĄ ANNĄ SZTARK oraz włodarzami gminy.

– W poprzednich dwóch latach, spotkanie z sołtysami organizowaliśmy w dniu waszego święta. Tym razem musieliśmy je nieco odłożyć, ponieważ od lutego do końca kwietnia trwała kampania sprawozdawczo-wyborcza w sołectwach. Chciałbym, aby ta kadencja była bogata w wydarzenia, które będą sprzyjały rozwojowi waszych środowisk. Nie ukrywam też, że bardzo liczę na to, że razem zaangażujemy się w działania promujące naszą gminę – mówił do sołtysów burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Wśród 18, wybranych w tym roku jest pięciu debiutantów: IWONA BOREK (Piasecznik), JOANNA BUDZIŃSKA (Rzecko), SYLWIA GÓŹDŹ (Kołki), PIOTR SOBIERAJSKI (Korytowo) i DAWID GRACZYK (Wardyń). Pozostali, którzy pełnić będą tę funkcję co najmniej drugą kadencję to: SŁAWOMIR KOLAŃSKI (Gleźno), KRZYSZTOF MULARCZYK (Koplin), ANDRZEJ SZYSZ (Radaczewo), JANUSZ SOLSKI (Raduń), ANNA SOLARZ (Sławęcin), MICHAŁ ZARĘBSKI (Smoleń), TOMASZ KMIEĆ (Stary Klukom), JACEK SZYSZKA (Stradzewo), SYLWESTER WŁOCZKA (Sulino), MAREK ŻURAŃSKI (Zamęcin), MAŁGORZATA RATAJ (Zwierzyn), LUCYNA PAKUŁA (Witoszyn) i najstarszy stażem, bo po raz piąty wybrany JERZY GARBICsenator Grażyna Anna SztarkZ (Suliszewo).

***

     Listy gratulacyjne i poradniki wręczała im również senator GRAŻYNA ANNA SZTARK. – Życzę wam mnóstwo pozytywnej energii, wytrwałości w dążeniu do realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim satysfakcji z tego co robicie dla mieszkańców. Mam nadzieję, że to wademecum przyczyni się do wsparcia waszej codziennej, trudnej pracy i podniesienia wiedzy na temat funkcjonowania sołectwa, w tym tak ważnego dla was funduszu sołeckiego – pogratulowała wszystkim wyboru.
       Burmistrz podziękował również Kołom Gospodyń Wiejskich i sołectwom, które włączyły się w organizację tegorocznego Pożegnania Sobótki. Tu prawie wszyscy zadeklarowali swój udział w tegorocznych dożynkach, które 1 września odbędą się na placu obok banku ZBS. Już oficjalnie możemy poinformować, że ich gospodarzami, czyli starostwami będą IWONA BOREK z Piasecznika i WOJCIECH SIEKACZ z Radunia.

Tadeusz Krawiec