Strażacy ćwiczyli oko

RADUŃ. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Radunia z Programu Społecznik 2022 – 2024 korzystali już czterokrotnie. Tym razem postanowili zorganizować imprezę integracyjną, połączoną z zawodami strzeleckimi. Ku zaskoczeniu panów, wygrała je Grażyna Kaczmarek.

          Ochotnicza Straż Pożarna z Radunia znana jest z pisania projektów i pozyskiwania funduszy. Tym razem otrzymali wsparcie z Programu Społecznik 2022 – 2024 i całość przeznaczyli na organizację integracyjnej imprezy, której głównym punktem były zawody strzeleckie. Całe wydarzenie odbyło się na strzelnicy w podstargardzkim Kicku, a wzięło w nim udział 28 mieszkańców Radunia, w tym głównie członków miejscowej OSP. – Każdy z nas miał możliwość oddania po pięć strzałów z karabinka AK i karabinka sportowego (kbks) – mówi zdobywczyni 92 punktów Grażyna Kaczmarek. Dodaje, że była zaskoczona tym rezultatem, tym bardziej, że drugi Marcin Filipek (91) i trzeci Paweł Trot (91), z bronią mają styczność na co dzień.

Grażynę Kaczmarek (z prawej) widzieliśmy już m.in. w roli dożynkowej starościny, kucharki KGW ze Smolenia i zawodniczki Kobiecej Drużyny Pożarniczej z Radunia. Tym razem uwodniła, że ma też bardzo celne oko.

        Prezes OSP Janusz Solski podkreśla, że ta impreza miała przede wszystkim charakter integracyjny, ale w jej trakcie zorganizowali również szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa zabytkowej i współczesnej broni, a całość spięło ognisko z kiełbasami i grochówką, przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Raduniu.

(tk)