CHOSZCZNO. Dzisiaj przed południem uroczyście podsumowano 36. z kolei projekt z cyklu ?Poszukiwacze zaginionych inicjatyw?. W jego ramach, plac zabaw i kompleks rekreacyjny przy ul. Mur Południowy, powiększył się o stoły do tenisa stołowego i gry w piłkarzyki, a także ławeczki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

W naszej gminie zrealizowanych zostało już kilka projektów z zadania ?Poszukiwacze zaginionych inicjatyw?, które finansowane jest ze środków Stowarzyszenia Lider Pojezierza. Warto przypomnieć choćby to ostatnie, wrześniowe, w ramach którego mieszkańcy Wardynia zakupili do swojej świetlicy nowe krzesła, zmywarkę, mikrofalówkę, maszynki do wyrabiania waty cukrowej i popcornu, a także zmielili oświetlenie.

Sylwia Ostrowska-Dudczyk w Urzędzie Miejskim w Choszcznie prowadzi projekty z zadania ?Poszukiwacze zaginionych inicjatyw?.

Na dzisiejszym wydarzeniu, prezes Stowarzyszenia Lider Pojezierza Krzysztof Wiklak przypomniał, że choszczeński projekt, który ukryto pod nazwą ?Strefa aktywna?, jest już 36. z kolei, które sfinansowano z ?Poszukiwaczy zaginionych inicjatyw?. Potem wiceburmistrz Wojciech Sierakowski, podziękował społecznym liderom z grupy inicjatywnej, wolontariuszom, operatorom projektu, czyli paniom ze Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000, jak również Sylwii Ostrowskiej-Dudczyk, która w Urzędzie Miejskim w Choszcznie prowadzi projekty z zadania ?Poszukiwacze zaginionych inicjatyw?. Dodał też, że zakup i montaż stołów do tenisa stołowego i gry w piłkarzyki, jak również ławeczek, stojaków na rowery i koszy na śmieci kosztował 18 tys. zł. Jak to zwykle przy tym zadaniu bywa, także i teraz chwile radości miały dzieci, które zabawiał Loczek.

Tadeusz Krawiec