Strefa relaksu

CHOSZCZNO. Dzisiaj przedpołudniem podsumowano kolejne przedsięwzięcie zrealizowane w ramach zadania “Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”, czyli nowe ławeczki, kosze na śmieci i dwa stoły szachowe, które zamontowano na skwerze Holenderskim.

          Na skwerze Holenderskim, czyli przy kanale wypływającym z jeziora Klukom, najpierw zamontowano nowe ławki, potem kosze na śmieci oraz dwa granitowe stoły szachowe z krzesłami. Cały projekt ukryty był pod nazwą “Strefa relaksu” i jest kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w naszej gminie z zadania “Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”, które finansowane jest ze środków Stowarzyszenia Lider Pojezierza.
           Tu warto przypomnieć, że z tego projektu sfinansowanych zostało kilka pomysłów, w tym ostatnio m.in. w Wardyniu, gdzie mieszkańcy zakupili do swojej świetlicy nowe krzesła, zmywarkę, mikrofalówkę, maszynki do wyrabiania waty cukrowej i popcornu, a także zmielili oświetlenie. W listopadzie, najpierw plac zabaw i kompleks rekreacyjny przy ul. Mur Południowy, powiększył się o stoły do tenisa stołowego i gry w piłkarzyki, a następnie na placu zabaw znajdującym się plaży miejskiej, dobudowano dwa, nowe urządzenia.

Społeczna grupa inicjatywna i wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy

              Dzisiaj oficjalne przekazano “Strefę relaksu”, a zadanie to, podobnie jak poprzednie, prowadziła społeczna grupa inicjatywna, której przewodniczył Marcin Wietrzycki. Tu wsparli go: Maria Chrzanowska, Paweł Małycha, Piotr Choczaj i Ireneusz Dziedzic. Wszystkie grupy inicjatywne, więc i tę również, wspiera Sylwia Ostrowska-Dudczyk, która w Urzędzie Miejskim w Choszcznie prowadzi projekty z opisywanych “Poszukiwaczy zaginionych inicjatyw”, natomiast operatorem zadania jest Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000.

Tadeusz Krawiec