na zdjęciu grupa przebranych rodziców biorących udział w przedstawieniu

CHOSZCZNO. Owacjami na stojąco publiczność podziękowała wykonawcom przedstawienia zatytułowanego „Święta Kasi, czyli o tym, jak Kasia mała, ducha świąt przywrócić chciała”. Wydarzenie to towarzyszyło świątecznemu koncertowi i kiermaszowi, które wczoraj odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie.

Świąteczne kiermasze połączone z koncertami kolęd, już na stałe wkomponowały się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Tym razem za całość odpowiadały nauczycielki EWELINA DONCER-CICHOŃ oraz CELINA SŁUPECKA i to m.in. one zdecydowały, że przygotowany zostanie spektakl, w którym wszystkie role obsadzone będą przez rodziców, a także dzieci z ich klas.

***

      Scenariusz do autorskiego widowiska zatytułowanego „Święta Kasi, czyli historia o tym jak Kasia mała ducha świąt przywrócić chciała” napisała SYLWIA BŁASZCZYK.  Ona również była narratorem, a w poszczególne role wcieliło się dwanaścioro rodziców: MAGDALENA KOBRYŃSKA, ANNA KOZŁOWSKA,KATARZYNA SZCZYŻ, KOZŁOWSKI KAMIL, EWA KOWBAJ, SŁAWOMIR BŁOCH, JACEK BŁASZCZYK,MACIEJ KAMOLA, MAŁGORZATA ANDRZEJEWSKA, ALEKSANDRA KURASIŃSKA, ANNA JUNAK i  PAULINA BRUZI oraz czwórka uczniów: FRANCISZEK KUCHARSKI, LENA JUNAK,LENA KOZŁOWSKA i HUBERT BŁASZCZYK.

***

    – O tym, jak przedstawienie zostało przyjęte, najlepiej świadczyła reakcja publiczności. Owacje i brawa była dla nas największą nagrodą, ale myślę, że zasłużyliśmy na nie, choćby dlatego, że do tej premiery przygotowywaliśmy się prawie dwa miesiące. Na początku spotykaliśmy się raz w tygodniu, a tuż przed finałem zdecydowanie częściej – zdradziła A. Kurasińska, która tu wystąpiła w roli dziewczynki, wykonującej z WIKTORIĄ GARBACZ finałową piosenkę „Ding dong”.

Tadeusz Krawiec