CHOSZCZNO. Nowe krzesła i stoły, oświetlenie, zmywarka, mikrofalówka oraz maszynki do waty cukrowej i popcornu. To zakupy z projektu „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”, a od piątku już oficjalnie z tego wszystkiego mogą korzystać mieszkańcy Wardynia.

W piątek po południu oficjalnie podsumowano „Wspólne chwile w świetlistym zakątku”, czyli działania zrealizowane w ramach projektu „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Poszukiwacze w Wardyniu

– Wszystko kosztowało 18 tys. zł. Nowe krzesła i stoły, oświetlenie, zmywarka, mikrofalówka oraz maszynki do waty cukrowej i popcornu – pokazywał sołtys Dawid Graczyk i cieszył się, ponieważ zarówno meble, jak i urządzenia kuchenne, w zdecydowany sposób uatrakcyjnią ich świetlicę. – Maszynkę do robienia waty cukrowej zdążyliśmy już wypróbować w praktyce – pochwalił się. W imieniu Stowarzyszenia Lider Pojezierza, wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego placu zabaw, podziękowała Wioletta Kaszak. Wręczyła również podziękowania grupie inicjatywnej, wolontariuszom oraz operatorom projektu, czyli paniom ze Stowarzyszenie Klub Kobieta 2000. – Gratulacje należą się również Sylwii Ostrowskiej-Dudczyk, która w naszej gminie  zajmuje się dosłownie wszystkim, co jest związane z projektem „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” – dodał wiceburmistrz Wojciech Sierakowski. Swoje pięć minut miały też dzieci, które do zabawy zapraszała zaproszona do Wardynia animatorka.

(tk)