pole golfowe "Modry Las"

CHOSZCZNO. W sobotę 9-dołkowe pole golfowe Orli Las obchodziło piąte urodziny. W tym dniu rozegrany został turniej Orli Las and Modry Las Challenge, w którym triumfowała polska para Paweł Zwierz – Mariusz Wojtas.

Orli Las, czyli małe, 9-dołkowe pole golfowe, potocznie zwane jest dzieckiem Modrego Lasu, renomowanego i znanego już dobrze w Polsce i Europie pola, które otwarte zostało w 2009 roku. Orli Las zlokalizowany jest na niewielkiej, zaledwie 2,5-hektarowej powierzchni, to jednak warto podkreślić, że choć dołki rozmieszczone są na niedużej, 560-metrowej długości, to jednak w bardzo malowniczym, mocno pofałdowanym terenie. Niewątpliwego smaczku dodaje fakt, że start i meta znajdują się w rejonie grodziska, które mieściło się tu we wczesnym średniowieczu. Pomysłodawczynią tego mini pola była Pamela Gromadzka, a zaprojektował je Theo Geertshuis. Choć dołki rozmieszczone są na niedużych odległościach, to jednak golfiści twierdzą, że jest to świetny obiekt do ćwiczenia krótkiej gry, bardziej skoncentrowanej na technice niż sile.

Urodzinowy turniej Orlego Lasu
W składach 25 startujących teamów, naliczyliśmy aż 21 pań, a duet Anna Norberciak – Wiesława Sobczak zajął 12 miejsce.

Sobotni turniej rozegrany został na obydwóch polach, według reguły Texas Scramble, w której zawodnicy z pary, po każdym uderzeniu wybierają tzw. „lepszą piłeczkę” i kontynuują grę, właśnie z miejsca gdzie upadła. Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że aż trzy pary zakończyły turniej z tym samym, czyli 91-punktowym wynikiem. Ostatecznie na podium stanęli: Paweł Zwierz – Mariusz Wojtas (Binowo Park GC), Mateusz Lorych – Jacek Lorych (Kalinowe Pola GC) i Piotr Lesiakowski – Eryk Kopa (Modry Las GC). W trakcie tych zmagań, na dołu nr 9 Orlego Lasu, rozegrano też konkurs na uderzenie najbliżej dołka, w którym zwyciężył P. Zwierz. Z kolei, w rywalizacji na najdłuższe uderzenie triumfowała para Robert Karbowniczek – Danuta Zienkiewicz. Już od siebie dodajmy, że w składzie startujących tu 25 teamów, było aż 21 pań, a duet Anna Norberciak – Wiesława Sobczak zajął 12 miejsce. Po uroczystym rozdaniu nagród, odbyło się przyjęcie urodzinowe, na którym nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu.

Tadeusz Krawiec