jasełka w SP nr 3 w Choszcznie
CHOSZCZNO. ?Tylko jedna taka noc? to tytuł jasełkowego widowiska, które zaprezentowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie.  

Najstarsi nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, w tym pierwsza dyrektorka pani ZENOBIA MILA, zgodnie podkreślają, że w ponad 50-letniej historii tej placówki wystawiono wiele spektakli, o których przez lata mówiono, że były niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Wśród nich zawsze wyminie były przedstawienia jasełkowe, w których najczęściej główne role obsadzano uczniami i nauczycielami, ale w naszą pamięć wpisały się przede wszystkim te, w których grali również rodzice, a także przyjaciele szkoły.

Wczoraj, niektórzy z nich wspominali spektakl ?Czar gwiazdki? wystawiany 12 lat temu, w którym to m.in. w rolę Józefa wcielił się ZBIGNIEW GARZYŃSKI. Z uśmiechem na twarzach wspominano też niezapomniane aniołki, czyli HALINĘ MAJCHROWSKĄ, JADWIGĘ SKORBĘ-FRAŃCZAK, KRYSTYNĘ CZERNIAWSKĄ i  HELENĘ BORKOWSKĄ. Na stałe już w teatralną historię szkoły wpisała się ANETTA BIKOWSKA, która kiedyś reżyserowała przede wszytskim spektakle wystawiane w Przeglądach Amatorskiego Ruchu Artystycznego, a dopiero potem te jasełkowe. Wczorajsze wydarzenie też wyszło spod jej pióra. ? Nigdy nie ukrywałam tego, że w naszej szkole zawsze mieliśmy wspaniały klimat do kreowania takich wydarzeń. Nauczyciele, uczniowie, rodzice, nasi przyjaciele, wszyscy zasługują na słowa pochwały i podziękowania. Dzisiejsze owacje na stojąco były dla nas najbardziej wartościową zapłatą ? powiedziała w chwilę po zakończeniu przedstawienia.


Tadeusz Krawiec