logo Choszcz

CHOSZCZNO. Dokładnie rok temu, czyli 4 marca 2020 roku odbyło się spotkanie, na którym włodarze miasta, członkowie Gminnej Rady Kultury oraz plastycy zdecydowali, że markę naszej gminy budować będziemy na ikonie Choszcza, z hasłem „Choszczno – bohater regionu”. Krótko mówiąc, akurat ten Choszcz, obchodzi dziś pierwsze urodziny.

Przypominamy, że na opisywanym spotkaniu podsumowano pierwszy etap tworzenia Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta i Gminy Choszczno. Choć o ostatecznej wizji marki decydowały wspomniane już wyżej osoby, to jednak warto dodać, że każdy z nas mógł się przyczynić do współtworzenia samej koncepcji. Ostatecznie, ponad 500 osób wypełniło specjalną ankietę, a jej podsumowanie przedstawiła Alicja Terlikowska, główna animatorka tego systemu identyfikacji. Choć sam dokument przekazany został dwa miesiące później, to jednak właśnie w tym dniu zdecydowano, że markę naszej gminy budować będziemy na ikonie Choszcza z hasłem „Choszczno – bohater regionu”.

Urodfziny Choszcza
4 marca 2020 roku wybrano ikonę Choszcza i hasło “Choszczno – bohater regionu”.

     Nasz rycerz przyjęty został bardzo ciepło. Powoli, ale systematycznie wkomponowuje się we wszystkie zagadnienia życia społecznego, sportowego i kulturalnego miasta i gminy. Jego ikonę widzimy m.in. w naszych mediach, publikacjach, dyplomach, pismach, plakatach, jest też na naszym dworcu. Niebawem zobaczymy go również w przestrzeni miejskiej, ale tę informację jeszcze przez chwilę utrzymamy w tajemnicy. Potraktujmy ją, jako urodzinową niespodziankę dla Choszcza…

Tadeusz Krawiec