Choszczno - koniec roku szkolnego

CHOSZCZNO. Dokładnie 1707 uczniów z naszych szkół rozpoczęło dziś wakacje. Tym razem nie było uroczystości i apeli, lecz tylko skromne klasowe spotkania. Wszyscy zgodnie twierdzą, że po wakacjach chcą wrócić do szkoły, bo zdalne lekcje już im się znudziły. Najwyższą średnią w całej gminie, czyli 5,79 miał Jakub Bielawski ze Szkoły Podstawowej w Zamęcinie.

Na skromnych spotkaniach klasowych, które odbyły się dzisiaj w szkołach, świadectwa odebrało 1707 uczniów (SP nr 1 w Choszcznie 783, SP nr 3 w Choszcznie 551, SP w Sławęcinie 108, SP nr 1 w Suliszewie 94, SP w Zamęcinie 92 i SP w Korytowie 79).

Choszczno - koniec roku szkolnego
O tym, że dziwny i trudny to był rok, mówią wszyscy. Wszyscy też zgodnie stwierdzają, że od września marzą o normalności, czyli nauce w murach szkoły.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zgodnie stwierdzali, że był to dla nich bardzo trudny rok i  zdecydowanie, niechcą już szkoły na odległość. Tu także rodzice mają podobne zdanie. Wspomnieliśmy już wyżej, że najwyższą średnią w całej gminie, czyli 5,79 miał Jakub Bielawski ze Szkoły Podstawowej w Zamęcinie, który za to osiągnięcie otrzymał nagrodę burmistrza Roberta Adamczyka.

Choszczno - koniec roku szkolnego
Ta grafika umieszczona na facebooku SP nr 1 w Choszcznie, mówi wszystko. Uczniowie jeszcze nie opuścili murów, a dyrektorki już tęsknią.

W grupie wyróżnionych ?orłów? roku szkolnego 2019/2020 znaleźli się również: Nadia Watkowska (5,53), Hanna Gospodarowicz (5,41), Zofia Lewandowska (5,41), Aleksandra Dziedzic (5,67), Nataly Aarts (5,61), Ireneusz Szuba (5,61), Julia Żabicka (5,33), Maria Strzelczyk (5,56) i Krystian Dąbrowski (5,0).

(tk)