Warsztaty w SP Korytowo

Szkoła Podstawowa w Korytowie zdobyła nagrodę w konkursie Pho3nix Active School. Dzisiaj w ramach nagrody uczniów odwiedził Maks Płuciennik – trener, instruktor oraz jeden z najlepszych polskich zawodników jazdy na BMXie.

Pho3nix Active School to największy w Polsce konkurs sportowy dla szkół podstawowych realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Szkoła Podstawowa w Korytowie, już po raz trzeci startuje w ww. konkursie i za każdym razem wygrywa warsztaty sportowe. Zadaniem uczniów było nagrać film, w którym mieli zaprezentować ćwiczenia sportowe, jednocześnie zachęcając do ich wykonywania. Link do filmu: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Korytowie Korytowo

Tegorocznym bohaterem wspomnianych warsztatów był Maks Płuciennik – trener, instruktor ale przede wszystkim jeden z najlepszych polskich zawodników jazdy na BMXie. Podczas dzisiejszych zajęć w hali sportowej SP w Korytowie, opowiedział nieco o reprezentowanej dyscyplinie sportowej, a następnie na przygotowanych stacjach uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i predyspozycje, a także nauczyć się kilku nowych tricków pod okiem fachowca. Dzięki aplikacji Pho3nix Active School wszystkie ich osiągnięcia zostały zapisane, a dzieci mogły sprawdzić swoje wyniki: skoczności, wytrzymałości, siły i zwinności.

(kk, no)