na zdjeciu widać dziewczyny tańczące taniec współczesny, chłopca i dzeiwczynkę w stroju ludowym oraz dziewczynę grającą na flecie poprzecznym

CHOSZCZNO. Już w najbliższy piątek (6 grudnia) zapraszamy do Choszczeńskiego Domu Kultury na ?Wizytówkę 2019?. Tym razem na scenie zaprezentuje się około 200 wykonawców indywidualnych, zespołów wokalnych i formacji tanecznych. Wydarzeniu towarzyszył będzie świąteczny kiermasz.

Choszczeński Dom Kultury organizuje Wizytówkę raz w roku, i to jest to czas, w którym na scenie prezentuje się wszystko, co obecnie działa w tej placówce. W tym dniu rządzić będą wszechobecni mikołaje, więc i tu ich nie zabraknie. Piątkowe prezentacje rozpoczną się występem młodzieżowego zespołu The Freak Out, potem zaprezentują się wokaliści: WIKTORIA KAMOLA, ALICJA FRANKOWSKA, DOMINIKA KUSZCZYŃSKA, OLIWIA LENDZION, MARIA FIDOS, JAGODA WOLNY, SARA NOWAK, DAGMARA ŁUBIARZ, MAŁGORZATA BARANOWSKA, AGNIESZKA WANDOCH, STEFANIA GIBASZEK, EUGENIUSZ DOBOSZ i ZDZISŁAW CYMERMAN.  Część wokalną uzupełnią grupa My,, duet MAJA ANGERMAN i JULIA RAŹNIEWSKA, zespół Mirage oraz chór Pogodna Jesień. W taneczno-wokalnych klimatach ludowych zobaczymy i usłyszymy: ZPiT Stobniczanie, Małą Kapelę, ZPiT Mali Stobniczanie i Kapelę Ludową Stobniczanie. Nie zabraknie też tańca współczesnego. Tu oklaskiwać będziemy m.in. ZTW Terpsychora i Grupę Hip-Hop.
         Piątkowej ?Wizytówce? towarzyszył będzie świąteczny kiermasz. W holu Choszczeńskiego Domu Kultury czynne będą stoiska m.in. z bożonarodzeniowymi ozdobami, słodyczami, biżuterią i galanterią drewnianą. Jak widać, warto będzie w piątkowe popołudnie zajrzeć do sali widowiskowej, bo czekać tam będzie na nas duża dawka tańca, muzyki i śpiewu. Impreza rozpocznie się o 17.00, i co ważne, wstęp jest bezpłatny.

Tadeusz Krawiec

Tu zobaczysz relację z poprzedniej Wizytówki