wspieraj lokalnie 2022

Corocznie z budżetu państwa prawie 38 procent naszego podatku wraca do gminy, którą wskażemy w naszym zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania. Środki te są przeznaczane m.in. na rozbudowę dróg, także na rozwój szkół, przedszkoli, wsparcie pomocy społecznej oraz kultury i sportu. Zainwestuj w gminę wpisując zeznaniu PIT swoje miejsce zamieszkania.

Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy z tego, że to także nasze podatki przyczyniają się do rozwoju gminy. Obecnie, prawie 38 procent z naszego podatku dochodowego, trafia do budżetu gminy, czyli każdy z nas dokłada swoje złotówki m.in. na realizację kolejnych inwestycji, także na rozwój oświaty czy wsparcie pomocy społecznej, kultury i sportu. W tej chwili, jest to około 16 milionów złotych, więc nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to jeden z najważniejszych składników gminnego budżetu.

Dlatego tak ważnym jest żeby w części B, rocznego zeznania podatkowego PIT wskazywać miejsce swojego faktycznego zamieszkania. Zostawiaj podatki tam gdzie mieszkasz.

Jeśli chcielibyśmy dokładnie sprawdzić, ile z naszego podatku trafia do budżetu gminy, to wystarczy wejść na stronę www.choszczno.pl i tam w zakładce “Na co idą twoje pieniądze – Budżet gminy Choszczno” znajdziemy specjalny kalkulator, który wyliczy ile z naszego miesięcznego dochodu trafia do budżetu gminy.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie www.pit.choszczno.pl 

 

Rozlicz PIT i przekaż 1% podatku szybko i wygodnie.

Na naszej stronie udostępniamy dla mieszkańców bezpłatny program do rozliczania PIT, który ułatwi skuteczną zbiórkę 1% podatku dla lokalnych organizacji z terenu Gminy Choszczno.

Program służy do rozliczania deklaracji PIT. Każdy podatnik, który skorzysta z programu, będzie mógł przekazać 1% organizacji działającej na terenie naszej gminy. Jeżeli jesteś organizacją pożytku publicznego i działasz na naszym terenie, a nie ma Cię w naszej bazie, napisz do nas choszczno@choszczno.pl.

 

Rozlicz PIT w Choszcznie
Projekt ?Wspieraj lokalnie? przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowcyh korzystając z oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

Projekt zrealizowany przez Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl Łatwe podatki PIT Online.

Katarzyna Kubacka