wybory rady osiedla nr 2 "Jagiełły"

CHOSZCZNO. Powoli dobiega końca kampania sprawozdawczo-wyborcza w sołectwach i osiedlach. W Suliszewie, Smoleniu i na Osiedlu nr 2 ?Jagiełły?  mieszkańcy uznali, że dotychczasowi rządzący, czyli JERZY GARBICZ, MICHAŁ ZARĘBSKI i DANUTA KOŁODKO zasłużyli na reelekcję. W Zwierzynie zebranie zostało przerwane, ponieważ nikt nie chciał zostać sołtysem.

sołtys Suliszewa Jerzy GarbiczNa zebranie w Suliszewie przyszły 22 osoby (niespełna 8 proc. uprawnionych ? red.). Ustępujący sołtys JERZY GARBICZ (na zdjęciu z prawej) bardzo skrupulatnie rozliczył się z mijającej kadencji i wyliczył przede wszystkim inwestycje, które udało się zrealizować we wsi, ale nie zapomniał też o działaniach, w których promowali sołectwo zarówno w Choszcznie, jak i w Barzkowicach. Podziękował też wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji m.in. Dnia Dziecka i dożynek, a imiennie JANOWI SZYMAŃSKIEMU za wsparcie przy remoncie placu zabaw. Działania sołtysa mieszkańcy poprali, wybierając go na kolejną kadencję. Przez kolejnych pięć lat J. Garbicz współpracował będzie z radą w skład, której weszli: ALINA SZYMAŃSKA, AGATA GILEWSKA, JAN SZYMAŃSKI, JACEK DOŃSKI i BARBARA GILEWSKA.
        Podobnie jak w Suliszewie, także w Zwierzynie mieszkańcy wysłuchali sprawozdania z minionej kadencji. MAŁGORZATA RATAJ wymieniła te inwestycje, które sfinansowane zostały z funduszu sołeckiego. Tu wskazała na najnowsze przedsięwzięcie, czyli wiatę, którą wybudowali ze wspomnianego funduszu oraz projektu, a dokładniej z ?Grantów sołeckich? finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. sołtys Smolenia Michał ZarębskiChyba zaskoczyła mieszkańców informacją, że nie zamierza kandydować na kolejną kadencję, bo mimo ogłaszanych przerw, nikt z obecnych na sali 36 osób (na 218 uprawnionych), nie zgodził się na wystawienie swojej kandydatury. W związku tym zebranie zostało przerwane i kontynuowane będzie 16 kwietnia.
        Na listę zebrania w Smoleniu wpisało się 68 osób (na 255 uprawnionych), ale po informacji, że spotkanie na temat rozbudowy kurzej fermy odbędzie się w innym terminie, część z nich po prostu wyszła. Sołtys MICHAŁ ZARĘBSKI (na zdjęciu z lewej) pochwalił się ich przeodnicząca osiedla nr 2 "Jagiełły" Danuta Kołodkosztandarowa imprezą, czyli festynem połączonym z  zawodami wędkarskimi. W wyborach na nową kadencję nie miał kontrkandydata, a do rady sołeckiej wybrani zostali: GRAŻYNA KACZMAREK, KAROLINA ZAGRAJEK, MARLENA SZABAT, JOLANTA WYSOCKA i MARCIN PAWLAK.
       Na zebranie sprawozdawczo-wyborcze do Rady Osiedla nr 2 ?Jagiełły? w Choszcznie przyszło zaledwie 14 osób (na 4420 uprawnionych). Ustępująca przewodnicząca DANUTA KOŁODKO (na zdjęciu z prawej) rozliczyła się z minionej kadencji, podziękowała wszystkim za pomoc? i jednogłośnie wybrana została na kolejną kadencję. Tu również nie było chętnych do pracy społecznej, bo mimo tego, że skład rady osiedlowej liczy pięć członków, to tylko czworo wyraziło zgodę: ALINA SUCHECKA, WIOLETTA ZARZECKA, ROMAN CZAPIEWSKI i PRZEMYSŁAW GRZESZATA.

(tk, mn)


 Do końca opisywanej kampanii pozostało jeszcze cztery zebrania sołeckie:
 
9 kwietnia w Wardyniu,
12 kwietnia w Raduniu
16 kwietnia w Zwierzynie,
26 kwietnia w Stradzewie

oraz dwa osiedlowe:
10 kwietnia Osiedle nr 4 ?Południe?
11 kwietnia Osiedle nr 1 ?Stare Miasto?.


Wszystkie zaplanowano na godzinę 18.00.