XXVI Choszczeńska Dziesiątka

W niedzielę (10 września) naszymi ulicami pobiegną uczestnicy XXVI Choszczeńskiej Dziesiątki. – Aktualnie zapisanych na bieg jest 320 osób, ale można się jeszcze zapisywać w biurze zawodów (w sb. od 17:00-19:00 i nd od 8:00-11:30) – mówi Paweł Czapiewski,  główny organizator i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Choszczeńska Dziesiątka.

Start do XXVI Choszczeńskiej Dziesiątki odbędzie się o 12:00 na wysokości Państwowej Straży Pożarnej na ul. Bolesława Chrobrego. Po starcie zawodnicy pobiegną prosto, aż do wysokości Miejskiej Góry, potem w lewo ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki, dalej ul. Sucharskiego, Piastowską, prawym pasem ul. Bolesława Chrobrego, nawrót na wysokości ul. Rycerskiej, dalej prawym pasem ul. Bolesława Chrobrego, Promenadą wokół jeziora, powrót na ul. Bolesława Chrobrego i stamtąd już prosto do mety.
 – Niektóre fragmenty ulic zamkniemy dla ruchu na kilkanaście minut, a odcinek ul. Bolesława Chrobrego (od ul. Obrońców Westerplatte do skrzyżowania z ul. Piastowską) nieprzejezdny będzie od 7:00 do 14:30 mówi Paweł Czapiewski,  główny organizator biegu. Prosimy też, aby w tym dniu od 11:00 do 13:00 nie parkować samochodów na ulicy Sucharskiego, Kościuszki i Chrobrego (do wysokości ulicy Rycerskiej).

Dodajmy o 11:00 rozpocznie się bieg dzieci E-CHO Fun RUN, a marsz nordic walking wystartuje o godz. 12:15. Na bieg główny oraz marsz nordic walking można się jeszcze zapisać w biurze zawodów, które czynne będzie w sobotę od 17:00-19:00 i niedzielę od 8:00-11:30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.