Zaproszenie na 65-lecie OSP z Radaczewa

RADACZEWO. W najbliższą sobotę (16 lipca) będzie okazja do zabawy i powspominania o ochotnikach z Radaczewa. Obecny zarząd zaprasza na festyn i zabawę z okazji 65-lecia powstania tej jednostki. Organizatorzy zapewniają , że atrakcji nie zabraknie.

        Ratowali pałac w Wardyniu, Puszczę Notecką, stodołę w Radaczewie, rywalizowali z najlepszymi jednostkami w mistrzostwach Polski. We wsi pamiętają ich sukcesy z lat 80 i 90 poprzedniego wieku, a my w archiwach znaleźliśmy informację m.in. o tym, że 26 września 1959 roku na IV Zawodach Straży Pożarnych w Szczecinie, jednostka OSP z Radaczewa, zwyciężyła w kategorii “straży ze sprzętem ręcznym”. Sukces o tyle znaczny, że były zawody wojewódzkie, a oni istnieli zaledwie dwa lata.  Ciekawe, czy któryś z członków tamtej ekipy mieszka jeszcze w Radaczewie?

        W najbliższą sobotę będzie okazja o tym powspominać, bo obecni ochotnicy zapraszają na festyn i zabawę z okazji 65-lecia powstania tej jednostki. Zapewniają (patrz plakat), że atrakcji nie zabraknie. (tk)