Zaproszenie na dożynki

CHOSZCZNO. Starostowie Justyna Andryszczak i Kazimierz Czapiewski, arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński ks. Andrzej Dzięga i burmistrz Robert Adamczyk zapraszają na Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się 28 sierpnia 2022 roku w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie.

       W tym roku nasze Gminne Święto Plonów połączone zostało z Dożynkami Archidiecezjalnymi. 28 sierpnia 2022 roku zapraszamy na plac przy parafii pw. św. Jadwigi Królowej, bo właśnie tam odbędą się główne uroczystości, podczas których będziemy mogli podziękować rolnikom, sadownikom, pszczelarzom, sołectwom i kołom gospodyń za tegoroczne zbiory.
       Wydarzenie to zainaugurowane zostanie o godzinie 13.30 prezentacją wieńców dożynkowych, a o 15.00 rozpocznie się msza dziękczynna. W części biesiadnej będziemy mogli posmakować potraw przygotowanych przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Choszczno, a także wysłuchać prezentacji artystycznych, w tym również koncertów zespołów Music Emotions i Silver. W tym roku, bochen chleba upieczonego z tegorocznej mąki poniosą starostowie Justyna Andryszczak ze Smolenia i Kazimierz Czapiewski z Rzecka.

Program :
13:30 – prezentacja wieńców
14.45 – powitanie uczestników i zaproszonych gości
15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 – Msza Święta dziękczynno-błagalna za plony
16:40 – Rozpoczęcie programu artystycznego, degustacji potraw i biesiady
16:45 – Występ uczniów SP nr 1 w Choszcznie
17:30 – Występy KGW Smoleń, KGW Raduń i KGW Zamęcin
18:00 – Koncert zespołu Music Emotions
19:00 – 20:30 – zabawa biesiadna zespół Silver

 

(tk)