złote gody 2023

W minioną sobotę w Choszczeńskim Domu Kultury trzynaście par z gminy Choszczno otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia odebrali małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie pięćdziesiąt lat.

W imieniu Prezydenta RP, burmistrz Choszczna Robert Adamczyk odznaczył jubilatów pamiątkowymi medalami, kwiatami, a na koniec zaproszono wszystkich do pamiątkowej fotografii. – Na żaden medal nie pracuje się tak długo… Złote gody to przede wszystkim święto Jubilatów, ale także uroczysta chwila w życiu całych rodzin i ważne wydarzenie dla naszej gminy. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim, założyć swoją rodzinę. Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję, życzę zdrowia wyrozumiałości i pogody ducha – podsumował burmistrz.

(kk)

Odznaczone pary: Teresa i Edward Borkowscy, Teresa i Jan Kardyńscy, Bożena i Aleksander Magdziarkowie, Irena i Jan Guzikowie, Teofila i Antonii Kędzierscy, Janina i Wiesław Marciniakowie, Alicja i Stanisław Mojsowie, Irena i Stefan Szemlijowie, Albina i Piotr Wróblewscy, Wiesława i Stanisław Nowiccy, Irena i Jan Stasiakowie, Alina i Czesław Szyjkowie oraz Wiesława i Ryszard Wypchłowie.