rzecko odbiera nagrodę

CHOSZCZNO. Tegoroczna nagroda za najpiękniejszy wieniec dożynkowy trafia do Rzecka. Drugie miejsce przyznano dla KGW z Zamęcina, a trzecie dla Suliszewa.

W piątek w sali baletowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród w konkursie na “Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Wszystkie uroczystości i wydarzenia związane z tegorocznymi dożynkami były na terenie parafii pw. św. Jadwigi Królowej. W związku z tym, że tym razem Gminne Święto Plonów połączone zostało z Dożynkami Archidiecezjalnymi, nie przeprowadzono tradycyjnych u nas konkursów. – W tym roku, ten wieńcowy konkurs przeprowadziliśmy w sposób nieco kuluarowy, ale nie chcieliśmy odstępować od naszej tradycji i bez specjalnego zagłębiania się w temat, chciałbym zaznaczyć, że w przyszłym roku wszystko wróci już na normalne tory. Mam też nadzieję, że po rewitalizacji placu przy fontannie, to miejsce już na stałe zawita, jako punkt, w którym odbywać się będą sztandarowe imprezy naszej gminy, w tym także dożynki – mówił burmistrz Robert Adamczyk.

kgw oraczewice podczas wręczenia nagród

Członkowie komisji, w której byli: nasz proboszcz, ks. dziekan Grzegorz Suchomski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Anetta Bikowska, Anna Fic-Łasowska i jej przewodniczący, członek sejmiku województwa zachodniopomorskiego Łukasz Młynarczyk zapewniali, że sprawiedliwie oceniali wieńce bez wspólnych konsultacji.

Wiele osób nie kryło zdziwienia, a najbardziej zaskoczone były panie z Rzecka, gdy odczytano protokół i pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie przyznano dla sołectwa oraz Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku. Drugie miejsce przyznano dla Koła Gospodyń Wiejskich z Zamęcina, a trzecie dla KGW z Suliszewa. Finansowe wyróżnienia otrzymały również wieńce z Kołek, Oraczewic, Piasecznika, Radunia, Smolenia i Zwierzyna.

– Serdecznie dziękuję Wam za przygotowanie i prezentację wieńców, ale także za ogrom pracy, który włożyliście w przygotowanie stoisk, bo to wszystko razem tworzyło atmosferę tych dożynek. – podsumował burmistrz.

Katarzyna Kubacka